Váš železničný portál
Registrovať sa

Letné rána s veľkou súpravou RegioJet na cigánskej

FotoreportážeReportáže 11.9.2017 19:07 Juraj JS Streber Zobrazené: 4397

Z dôvodu nedostatku dieselmotorových jednotiek poškodených pri nehodách na železničných priecestiach na trati č. 131 Bratislava – Komárno bol súkromný dopravca RegioJet na tejto dotovanej trati nútený nasadiť jednu veľkú súpravu s rušňom. Od začiatku jej pôsobenia v novembri 2016 si tento vlak prešeiel rôznymi podobami, od čisto RegioJet súpravy, až po dvojvozňovú súpravu bez jediného vozňa RegioJet. Aj keď s príchodom leta bola táto súprava pevne v rukách okuliarnika 750.096 KDS, naše želanie sa stalo skutočnosťou, a v čele rexov do Komárna sa začali objavovať aj iné rušne.

Možností na odfotenie tohto vlaku nebolo veľa. S príchodom leta sa ako najideálnejším ukazoval z hľadiska násvitu traťový úsek Okoč – Veľký Meder, a to na oba vlaky, aj na Rex z Komárna aj do Komárna. Správy o trvaní nasadzovania boli rôzne, a tak sme využili každú príležitosť, ktorá sa naskytla. Príroda sa na začala konečne odievať do farebných šiat a v apríli k tomu pribudlo aj krásne žlté repkové pole. Prvé dve fotografie ukazujú ranný Rex 1774 z Komárna do Bratislavy práve pri tomto žltom mori medzi Veľkým Mederom a Okočou.

 

Zahanbiť sa nedal ani vlak opačný, popoludňajší Rex 1771 z Bratislavy do Komárna, napríklad na “golfovom trávniku” lokálneho smetiska vo Veľkom Mederi.

Ako prvá náhrada pri absenci 750.096 bola pristavená jej zelená obdoba 753.197 tiež od spoločnosti KDS. Nasledujúca fotografia zachytáva tento rušeň v čele Rex 1774 neďaleko Veľkého Medera. Konečne zmena, hovoríme si, lepšie to už asi nebude.

A bolo. Keď som na výjazde z Veľkého Medera ešte v marci fotil okuliarnik 468.002 PSŽ s vozňami na nakládku obilia ani vo sne by ma nenapadlo, že sa tam objaví opäť, avšak tentokrát s vlakom Rex 1774 spoločnosti RegioJet.


Keď sme si mysleli, že množstvo rušňov na tomto vlaku dosiahlo už svoj klimax, objavil sa rušeň ďalší – bardotka 749.259 od KŽC. Jedovatú žltú repkového poľa vystriedala príjemná žltá slnečnica na strane opačnej, ktorá ideálne sekundovala rannému Rex 1774 na výjazde z Veľkého Medera.

Do záberu sa symbolicky dostala aj vo fotografmi vyhľadávanom obľúčiku pred Veľkým Mederom, v ktorom sa stáča Rex 1771 v čele so 749.259 KŽC.

Do záberu sa symbolicky dostala aj vo fotografmi vyhľadávanom obľúčiku pred Veľkým Mederom, v ktorom sa stáča Rex 1771 v čele so 749.259 KŽC.

Na vrchole leta sa na vlakoch objavila opäť zelená 753.197 KDS, avšak tento krát už bez repky, no ešte stále s 3 vozňami. Na konci prázdnin, keď sa na vlak vrátila 750.096, sa určitý čas na vlaku objavovali len 2 vozne od Železnice Desná.

 

Autor foto/text: Juraj Streber, www.jstrains.sk

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Letné rána s veľkou súpravou RegioJet na cigánskej

Sklicko zo dňa 15.9.2017 13:52

Dik za pekne foto

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *