Váš železničný portál
Registrovať sa

Kuriózna nehoda zastavila vlaky EUROSTAR

Zahraničie 12.4.2006 7:10 Juraj Streber Zobrazené: 1183

Pád rodinného domu na juhu Londýna zastavil rýchlovlaky Eurostar a spôsobil dlhodobé meškania. Incident sa udial na ulici Ridley, v Bromley, v blízkosti trate. Všetko sa to začalo tým keď v utorok ráno zavolala rodina na miestne núdzové číslo že im nejdú otvoriť dvere na dome. Behom pár hodín sa objavili na ňom a na blízkej ceste dve veľké praskliny, následne sa časť domu do nich zrútila.

Ďalších 14 domov muselo byť evakuovaných. Keďže bola vytvorená 40 metrová ochranná zóna, došlo k prerušeniu prevádzky aj na železničnej trati medzi stanicami Bromley South a Shortlands čo malo za následok, že vlaky smerujúce do Paríža a Bruselu nemohli opustiť londýnsku stanicu Waterloo, a ani sa do nej dostať.

Incident sa našťastie zaobišiel bez obetí na životoch alebo vážnejších zranení. Prišiel však v období, keď podľa slov hovorcu Eurostar, je zvýšený záujem o cestu rýchlovlakom z dôvodu blížiacich sa Veľkonočných sviatkov a detí hromadne navštevujúcich Disneyland v Paríži.

Eurostar zareagoval okamžite a presmeroval cestujúcich na stanicu Waterloo-východ odkiaľ mohli pokračovať do medzinárodnej stanice Ashford v Kente, kde mohli nastúpiť na vlaky Eurostar a pokračovať v ceste. Nakoniec však pre dlhé meškania odporúčil Eurostar zámenu cestovných lístkov na iný termín alebo vrátenie peňazí cestujúcim..

Obnovenie premávky vlakov Eurostar sa očakáva dnes. Vlaky regionálnych spoločností začali premávať už včera. Predbežné vyšetrovania ukázali, že dôvodom mohol byť zosuv pôdy po vytrvalých zrážkach.

Zdroj: BBC – Preklad: Juraj Streber

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *