Váš železničný portál
Registrovať sa

Košická koľaj 2007

Železničné modelárstvo 1.10.2007 22:00 Peter Dirga Zobrazené: 2222

  Modelári pozor! Stredná priemyselná škola dopravná a železnično – modelársky klub pri SPŠD na hlavnej ulici 113 v Košiciach usporiada 13.10.2007 verejnú železničnú modelársku súťaž KOŠICKÁ KOĽAJ 2007.
Doplnené o ceny

TERMÍN SÚŤAŽE:

13. október 2007 (sobota)

MIESTO KONANIA:

SPŠ dopravná, Hlavná 113, Košice

ORGANIZÁTOR:

Železnično – modelársky klub pri SPŠ dopravnej, Hlavná 113, Košice

SÚŤAŽNÉ KATEGÓRIE:

A majstrovská – modely hnacích vozidiel s vlastným pohonom

B majstrovská – modely vozňov

A amatérska –modely hnacích vozidiel s vlastným pohonom

Do tejto kategórie sa môžu registrovať len modelári, ktorí sa nikdy nezúčastnili Majstrovstiev SR v železničnom modelárstve (MSR) v kategóriách A1, A2, A3, alebo sa na MSR v týchto kategóriách prezentovali len ako juniori.

B amatérska – modely vozňov

Do tejto kategórie sa môžu registrovať len modelári, ktorí sa nikdy nezúčastnili MSR v kategóriách B1, B2, B3, alebo sa na MSR v týchto kategóriách prezentovali len ako juniori.

C – modely budov, diorám (aj mimo mierky NEM)

E –makety hnacích vozidiel (aj mimo mierky NEM)

PODMIENKY SÚŤAŽE:

Do súťaže sa môže prihlásiť každý modelár, ktorý prostredníctvom vyplnenej „Prihlášky“ zaregistruje vlastnoručne vyrobené, alebo upravené modely v mierke podľa NEM. „Prihláška“ musí byť odovzdaná organizátorom najneskôr do okamihu otvorenia súťaže (viď. program súťaže). Prihlásením modelu do súťaže modelár súhlasí s pravidlami súťaže a spôsobom hodnotenia jednotlivých kategórií. O prípadných vecných cenách za víťazné umiestnenia modelov v jednotlivých kategóriách rozhoduje usporiadateľ súťaže.

Usporiadateľ súťaže si vyhradzuje právo obmedziť v každej kategórii maximálny počet súťažných modelov od jedného modelára. Na súťaži sa neplatí žiadne štartovné. Modely budú počas trvania súťaže vystavené pre verejnosť.

HODNOTENIE MODELOV:

V každej kategórii hodnotia modely traja rozhodcovia, ktorí v danej kategórii nesúťažia. Každý rozhodca hodnotí súťažné modely v príslušnej kategórii samostatne, pričom do výsledkovej listiny zapíše svoje poradie modelov. Výsledné umiestnenie modelu sa určí spriemerovaním poradí od jednotlivých rozhodcov, model s najnižším priemerom sa stáva víťazom kategórie. V prípade, že niektoré modely dosiahnu rovnaký výsledný priemer, o prípadnom lepšom umiestnení vo výsledkovej listine rozhodne väčší počet hlasov od verejnosti v hodnotení „Model sympatia“.

Kategórie A majstrovská, B majstrovská, C, E budú hodnotiť organizátorom súťaže vybratí rozhodcovia so skúsenosťami s hodnotením modelov.

Kategórie A amatérska, B amatérska budú rozhodovať organizátorom vybratí traja skúsení modelári z majstrovských kategórií A, B.

Titul „Model sympatia“ získa model, ktorý dostane od verejnosti najviac hlasov. Návštevník súťaže si môže vybrať najkrajší model zo všetkých súťažných modelov bez rozdielu kategórií.

PROGRAM SÚŤAŽE:

8.00 – 11.00 prezentácia modelov

11.00 otvorenie súťaže

11.10 – 17.00 hodnotenie modelov, spracovanie výsledkov a ich vyhlásenie

VEREJNÁ DOPRAVA:

Najbližšia zastávka mestskej hromadnej dopravy je Námestie maratónu mieru. Zo železničnej, resp. autobusovej stanice sa tam dá dostať električkou linkou 2, autobusovými linkami 17, 32 (smer Nová nemocnica), respektíve odviezť sa autobusmi č. 16, 22, 29, 27 (smer Mier) na zastávku Mlynská bašta.


časť z výherných cien

RÔZNE:

Organizátor súťaže si vyhradzuje právo vykonať zmeny v uvedenom programe a pokynoch. O tejto skutočnosti budú účastníci včas informovaní.

Organizátor súťaže nezabezpečuje stravu, prípadne nocľah, účastníci súťaže si to musia zabezpečiť na vlastné náklady.

Počas hodnotenia modelov môžu modelári navštíviť klubové koľajisko SPŠD a výstavy modelov.

Organizačné pokyny a doplňujúce informácie : basta007@azet.sk

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *