Váš železničný portál
Registrovať sa

Kinematovlak 2006

Česká republika 23.4.2006 4:40 Juraj Streber Zobrazené: 922

Již potřetí se toto speciálně upravené „kino na kolejích“ vydalo do světa. Pojízdný klimatizovaný kinosál Českých drah vyrazí v pátek 28. dubna z Lužné u Rakovníka, projede přes 23 českých a moravských měst včetně Vizovic, kde 3. června ukončí svou pouť. Kinematovlak je součástí doprovodného programu 46. Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež Zlín 2006 a je společným projektem festivalu, Českých drah a České televize. Kinematovlak má letos kapacitu již 60 míst a během zastávek v jednotlivých městech promítá po celý den večerníčky a filmy pro děti. Vstup na promítání je zcela zdarma. Celkem se v Kinematovlaku během jeho putování po České republice uskuteční více než 360 projekcí, které tak bude mít možnost zhlédnout více než 21 600 dětí.

Kromě hlavního promítacího vagonu je vlak doplněn o dva doprovodné výstavní vozy. V nich je možno shlédnout výstavu historie železnice a výstavu historie železničních jízdenek a jejich výdeje. Na děti čekají drobné dárky, pamětní razítka, pohledy či jízdenky. Návštěvníci Kinematovlaku se mohou těšit nejen na promítání filmů, ale také se mohou zúčastnit výtvarné soutěže s Krtečkem, prohlédnout si doprovodné výstavy nebo se těšit na doprovodný program v jednotlivých stanicích.

Každý kdo s sebou přinese vlastnoručně nakreslený obrázek Krtečka obdrží drobný dárek. Autoři 50 nejhezčích výkresů budou po skončení soutěže odměněni hodnotným dárkem. (Nezapomeňte, prosím, uvést jméno, adresu a věk autora obrázku.)

Program Kinematovlaku
http://www.cd.cz/files/program-afd388a022d2132d01bc086aee40e174.htm

Trasa Kinematovlaku
http://www.cd.cz/index.php?action=article&id=32974
Mapka v prílohe.

Zdroj: ČD

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *