Váš železničný portál
Registrovať sa

Karpatské lesní železnice v prodeji

Tlač 12.10.2007 22:00 Peter Dirga Zobrazené: 1936

 Fotografická publikace Karpatské lesní železnice autorů Aleše Kučery a Aleše Bílka mapuje na většinou černobílých záběrech od čtyř desítek autorů již zašlou slávu a pomalý zánik lesních železnic v celých Karpatech v posledních pěti desetiletích.

O knize

Fotografická publikace Karpatské lesní železnice / Karpackie kolejki leśne autorů Aleše Kučery a Aleše Bílka mapuje na většinou černobílých záběrech od čtyř desítek autorů již zašlou slávu a pomalý zánik lesních železnic v celých Karpatech v posledních pěti desetiletích. Výpravná kniha se stručným přehledem lesních drah, orientační mapkou a historickým úvodem, zasvěcujícím do souvislostí vzniku lesních drah na tehdejším území Rakousko-Uherska a následně odlišného vývoje v nově přerozdělené Evropě, právě vychází v druhém upraveném vydání. Nejedná se však o atlas lokomotiv ani odbornou publikaci o historii a technických parametrech lesních drah, ale o fotografickou knihu, která si všímá především života v okolí lesních drah, jejich pracovníků, dřevorubců, občasných cestujících a snaží se zachytit nepřenosnou atmosféru tohoto zapomenutého koutu Evropy a nelehkého života v zapadlých karpatských dolinách. Lesní dráhy právě zde mnohdy plnily funkci jediného dopravního a komunikačního spojení zapomenutých osad v hlubokých karpatských dolinách a byly místem setkávání místních obyvatel a horalů.

První vydání knihy z roku 2003 o rozsahu 400 stran bylo rozebráno a nyní vychází druhé upravené vydání v česko-polské mutaci v nakladatelství Ruthenus (www.ruthenus.pl) a českého vydavatelství Konting. Druhé vydání je doplněno o více než 50 nových záběrů, z nichž část je unikátních, dosud nepublikovaných fotografií z 50. a 60. let z Ukrajiny mapující atmosféru doby Sovětského svazu, kdy pořizování fotografií bylo takřka nemyslitelné. Závěrečná kapitola mapuje současnou situaci posledních lesních drah na území Karpat, zachovaných především jako turistické a muzejní lesní dráhy sloužící výletníkům a turistům. Ukázky z knihy najdete na TU

Výpravná kniha Karpatské lesní železnice / Karpackie kolejki leśne o formátu 220 x 270 cm, s pevnou vazbou a přebalem nabízí na 404 stranách 364 fotografií ze Slovenska, Polska, Ukrajiny, Maďarska a Rumunska. Doporučená prodejní cena činí 1150 Kč (139 Zl, 45 EUR).

Zasílání publikací dobírkou za zvýhodněnou cenu zahájíme 1.9.2007, objednávky zasílejte na e-mail: konting@konting.cz nebo faxem na 225 025 232.

Pridajte sa do diskusie!

3 komentáre k: Karpatské lesní železnice v prodeji

feri2016 zo dňa 13.10.2007 20:05

ta cena 🙁

Reagovať

Jaco zo dňa 15.10.2007 9:55

Polska wersja „KARPACKIE KOLEJKI LEŚNE“ jest bardzo dobrze wydana!:)

Reagovať

Beáta zo dňa 26.11.2021 14:45

Dá se jeste objednať

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *