Váš železničný portál
Registrovať sa

Kalendár Vlaky 2011

Slovensko 30.12.2010 23:00 administrator Zobrazené: 1537

Na prelome rokov aj my, železniční fanúšikovia, siahame po nových kalendároch, najčastejšie s tematikou blízkou nášmu srdcu. Máme radosť, že sa podarilo uskutočniť sen mladej a talentovanej popradskej fotografky, našej spolupracovníčky a kamarátky Beátky Želtvayovej. Na svete je nástenný kalendár Vlaky 2011 s jej fotografiami, ktorý vám teraz predstavíme slovom i obrazom. Zároveň vám prezradíme, ako si ho môžete v prípade záujmu zadovážiť. DOPLNENÉ.

Vlaky oddávna priťahujú ľudí svojou dynamikou, vôňou diaľok a krásou. Vyjadrujú odvekú túžbu cestovať a spoznávať náš svet. Beáta Želtvayová (nick bobinka) zachytila parné i elektrické a motorové rušne v lone prírody Slovenska. Obrázky, ktoré potešia oči i dušu každého, komu učarovala železnica bez ohľadu na vek.

Kalendár sa zrodil z iniciatívy autorky v spolupráci s Popradskou tlačiarňou a vydavateľstvom Gardenia Publishers, ktorí jeho vydanie redakčne v krátkom čase pripravili a finančne podporili.

Prvé, čo nás na kalendári príjemne prekvapilo, je jeho rozmer – 65 x 34 cm. Nepatrí k nijakým miniatúram, práve naopak. Vydavatelia zvolili tento netradične veľký formát, aby fotografie v kalendári čo najviac vynikli. Tvorí ho 14 plnofarebných listov kriedového papiera. Súčasťou je špirála s háčikom na zavesenie. Predajná cena kalendára je 7 eur s DPH.

Tvorba Beáty Želtvayovej je vám, milí čitatelia, iste dobre známa veď pravidelne publikuje na stránkach nášho portálu Railpage.net, ale aj na českej stránke ŽelPage a na ďalších weboch. Jej fotografie zdobili v lanskom roku Cestovný poriadok ŽSR 2009/2010. Do železničnej fotografie na Slovensku vnáša svoj osobitý pohľad. Autorka v sebe nezaprie ženské videnie sveta techniky, ktorý je tradične doménou mužov a jej snímky pôsobia malebne a lyricky. Výber snímok do kalendára urobila autorka veľmi citlivo. Neudivuje nás, že z veľkej časti uprednostnila snímky z kraja, kde pôsobí, čiže spod Tatier. Jej počin je nám sympatický o to viac, že základnou farbou kalendára je modrá a korešponduje s farbou portálu Railpage.net prezývaného dôverne fanúšikmi „modrý web“. Ide tak trochu o „prekvapenie“, pretože príprava kalendára prebiehala mimo rámec redakcie tohto webu. Vydavatelia z vlastnej iniciatívy a v koordinácii so zúčastnenými partnermi uverejnili aj banner a kontakt na Railpage.net, ktorá je mediálnym partnerom kalendára.

Za dôležité považujeme aj to, že kalendár sa nesie v duchu tradične dobrých vzťahov slovenských a českých fanúšikov železnice a uvádza názvy mesiacov v slovenčine i češtine.

Strany kalendára sú usporiadané dôvtipne a záujemca sa môže na predajnom pulte v kníhkupectve presvedčiť aké snímky skrýva, hoci je zabalený vo vkusnej fólii.

Za decembrovým listom nasleduje vizuál zadnej strany.

My v redakcii veríme, že kalendár Vlaky 2011 si získa medzi fanúšikmi priazeň a nájde si cestu do miest a obcí na Slovensku a v Česku a možno aj do zahraničia.

Obaja vydavatelia pripravili vydanie kalendára ako neziskový projekt. Ani predaj všetkých výtlačkov nepokryje skutočné náklady. Jeden z vydavateľov, tiež fotograf a náš redakčný kolega, nám potvrdil, že im išlo predovšetkým o povzbudenie mladej a talentovanej fotografky. Aby jej fotografie inšpirovali ďalších mladých fotografov k hľadaniu vlastnej cesty a uplatňovania vyšších estetických i novátorských prístupov.

Kalendár je zatiaľ možné zakúpiť v sieti kníhkupectiev Panta Rhei a v ďalších dobrých kníhkupectvách na Slovensku. Taktiež v zásielkovom kníhkupectve MARTINUS. O ďalších predajných miestach vás budeme priebežne informovať.

Môžete si ho tiež objednať na adresách:

v redakcii Railpage.net na adrese: peto5o@railpage.net

Záujemci z Českej republiky majú možnosť si objednať kalendár na stránke našich českých kolegov ŽelPage, konkrétne v elektronickom obchode:

e-shop zelpage

Kníhkupci si môžu kalendár objednať na adrese Popradskej tlačiarne: poptlac@poptlac.sk

Kalendár by sa mal čoskoro dať kúpiť aj v Zákazníckych a informačných centrách ZSSK na Slovensku.

Želáme Beátke mnoho krásnych fotografií a nádherných zážitkov v prírode a kalendáru šťastný let k milovníkom železnice

Pripravil tvorivý tím railpage.net

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Kalendár Vlaky 2011

imisa zo dňa 31.12.2010 8:30

Toto je asi nejpěknější kalendář mezi těmi všemi, co vyšly, škoda, že jste s tím přišli tak pozdě :sorry:

Reagovať

bobinka zo dňa 31.12.2010 9:25

Milá redakcia Railpage net, chcela by som Vám veľmi pekne poďakovať za mediálnu podporu kalednára, ktorý vyšiel. Cením si Vašu pomoc pri samotnej propagácii. Chcela by som veľmi pekne poďakovať aj Mariánovi z Vydavateľstva Gardenia Publishers a Popradskej tlačiarni, bez ktorých by tento projekt nebol úspešný. Veľmi si cením ich čas, spoluprácu a snahu projekt realizovať a previesť do finálnej podoby. Mnohokrát som sa nad týmto projektom zamýšlala. Boli to častokrát len sny. Dnes stojím pred hotovým dielom a som v skutku naozaj úprimne vďačná, že sa nájdu na svete dobrí ľudia, ktorí dopomôžu k tomu, aby nafotené zábery našli umiestnenie. Týmto Vám chcem všetkým popriať všetko najlepšie do Nového roka 2011, veľa úspechov, mnoho pekných námetov na fotografie okolo železnice. Teším sa na osobné stretnutia a komunikáciu s členmi. 🙂 🙂

Reagovať

jozin zo dňa 31.12.2010 18:44

hura, nasiel som napr aj tu

http://www.martinus.sk/?uItem=98925

podla ich informacii by kalendar mal vyjst 5.1., uz mam predobjednane 🙂

avsak ako autor je uvedeny Marián Dujnič … 😮

Reagovať

Garin zo dňa 1.1.2011 9:14

Tú chybu spôsobila distribučná firma Pemic, konkrétne pán Adrián Komanický, produktový manažér Pemic-u, ktorý rozoslala nesprávne údaje predávajúcim kalendára.

Citujem z emailu, ktorý som zaslal produktovému manažérovi spomínanej firmy. On i riaditeľ firmy boli medzi sviatkami na dovolenke a na upozornenie nereagovali. Na upozornenie neereagoval ani Martinus.

Túto chybu som nespôsobil ale aj tak sa za nedorozumenie ospravedlňujem. Som si istý, že sa veci vysvetlia a napravia po sviatkoch.

Kópia e-mailu:

od Marián Dujnič
adresátom: „adrian.komanicky“
dátum 27. decembra 2010 13:16
predmet Chybné údaje Kalendár 2011
odoslané z gmail.com

Skryť detaily 27.12.2010 (Pred 5 dňami)

Dobrý deň pán Komanický,

na stránke Martinusu sa vyskytol chybný údaj o kalendári Vlaky 2011. Nie som v nijakom prípade jeho autorom, ale vydavateľom. Autorkou je Beáta Želtvayová.

Predpokladám, že údaje majú od Vás, ja na nich nemá kontakt, prosím Vás, aby ste čo najskôr dohodli opravu.

http://www.martinus.sk/knihy/autor/Marian-Dujnic/?uGaleria=0

Ďakujem za porozumenie.

PhDr. Marián Dujnič
vydavateľ
Gardenia Publishers
Bratislava

Reagovať

jozin zo dňa 1.1.2011 14:59

Garin : jasne, no problem, aj som predpokladal, ze to bude tak nejako.

Ja som sa nad tym len pozastavil, avsak ludi neznalych veci by to mohlo trochu zmiast 🙂

Reagovať

Garin zo dňa 3.1.2011 10:11

ad jozin:

žiaľ, takéto „kiksy“ sa občas stávajú. Dodal som tieto kalendáre do siete Pemic-u a tam zamenili meno dodávateľa s autorom.

Pán Komanický dnes poslal e-mail v tomto znení:

„Dobrý deň pán Dujnič,

ospravedlňujeme sa za uvedenie nesprávneho údaja. Uvedené sme už uviedli na správnu mieru.
Ďakujeme za pochopenie a želáme šťastný a úspešný nový rok.

Adrián Komanický,
produktový manažér,
Knižný veľkoobchod PEMIC, s.r.o.
821 06 Bratislava

tel. č. v SR: 02 33 888 298,
tel. č. v ČR: +420 597 490 433“

:pc: 🙂 :byebye:

Reagovať

MATES_362 zo dňa 3.1.2011 17:13

Gratulujem autorke ku peknému kalendáru. Fakt sa vydaril.

Reagovať

bobinka zo dňa 4.1.2011 12:40

MATES_362
ahojky 🙂 vďaka za prianie, aj ja sa veľmi teším. Ak budeš mať záujem máš jeden umňa 🙂 už by sme aj to stretko hádam dohodnúť mohli, no nie? 🙂

Reagovať

bobinka zo dňa 4.1.2011 12:42

Garin

Určite sa netrápte, podobné veci sa v živote stávajú, ja si veľmi cením prácu a úsilie, ktoré ste vynaložili na to, aby tento kalednár bol publikovaný a zároveň zaradený do predaja. Distribučné kanály sú skutočne nesmierne dôležité a ja si neskutočne cením Vašu pomoc, snahu tento projekt finalizovať. Verím, že sa veci dajú do poriadku a zmeny sa vykonajú na základe mailu, kt. ste poslali. 🙂

Reagovať

MATES_362 zo dňa 4.1.2011 22:33

bobinka: grátis??? :he:

Reagovať

Garin zo dňa 10.1.2011 10:02

Už opravená anotácia kalendára Vlaky 2011 na stránke Martinusu:

http://www.martinus.sk/?uItem=98925

🙂

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *