Váš železničný portál
Registrovať sa

Jubilejní 500. elektrická lokomotiva Vectron putuje k ELL a bude vozit vlaky Českých drah

Tlač 23.7.2017 13:33 Peter Dirga Zobrazené: 3598

Počet prodaných lokomotiv Vectron pokořil jubilejních 500. Posledních 8 z celkových 507 poputuje k rakouské společnosti ELL. S pětistým kouskem se budete moci potkat od prosince tohoto roku na lince Praha – Berlín. A to není vše! Od předání prvního Vectronu zákazníkovi v roce 2012 najezdila kompletní flotila již víc než 75 miliónů kilometrů.

02.03.2016 Kúty

02.03.2016 Kúty

Rakouská leasingová společnost European Locomotive Leasing (ELL) rozšiřuje svoji flotilu o dalších osm lokomotiv Vectron společnosti Siemens. ELL bude pronajímat tyto lokomotivy Českým drahám pro provoz EC vlaků na lince Praha – Berlín od prosince tohoto roku. Jedna z nich je jubilejní 500. Tyto interoperabilní vícesystémové lokomotivy mají jmenovitý trakční výkon 6 400 kW a disponují maximální provozní rychlosti až 200 km/h. Společnost Siemens tím pokořila hranici 500 prodaných elektrických lokomotiv Vectron – pomyslné počítadlo nyní ukazuje už 507 strojů.

Tohoto milníku jsme dosáhli zásluhou úspěchu a spolehlivého provozu našich lokomotiv po celé Evropě. Naše flexibilní platforma a balíčky šité na míru přesvědčily už 31 zákazníků ve 14 zemích,” řekl Jochen Eickholt, CEO divize Mobility koncernu Siemens.

Lokomotivy Siemens Vectron jsou využívány jak v nákladní, tak osobní dopravě. První Vectron byl zákazníkovi předán v roce 2012. Při vývoji těchto lokomotiv se společnost Siemens zaměřila na konstrukční řešení, které zohledňuje současné i budoucí požadavky provozu, efektivnost investic, vysokou produktivitu, šetrnost k životnímu prostřední, variabilnost podle potřeb provozu a možnost dodatečného vybavení lokomotiv.

RJ 405 193.276 Bratislava hl. stanica 31. január 2017. Autor: Jan Horník

Vectron může být dodán v čistě elektrické verzi pro střídavé nebo stejnosměrné napájení, stejně jako vícesystémová varianta, a to ve výkonových třídách 5 200 kW, 5 600 kW a 6 400 kW. Kromě národních zabezpečovacích zařízení lze lokomotivu vybavit jednotným evropským vlakovým zabezpečovačem ETCS (European Train Control System). Výroba lokomotiv probíhá v závodě společnosti Siemens v Mnichově-Allachu.

Kompletní flotila lokomotiv Vectron dosud najela už více než 75 miliónů kilometrů. Lokomotivy jsou schválené pro provoz v České republice, Rakousku, Bulharsku, Chorvatsku, Finsku, Německu, Maďarsku, Itálii, Norsku, Polsku, Rumunsku, Srbsku, Turecku, ve Slovinsku, Švýcarsku, Švédsku a na Slovensku.

Zdroj: Siemens, s.r.o., Communications

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *