Váš železničný portál
Registrovať sa

Italia Eurostar Alta Velocità – vlak, ktorý predvída budúcnosť

Stručne z naších tratí... 3.3.2007 13:50 Michal Smalo Zobrazené: 1098

Supermoderný rýchlovlak talianskych železníc Trenitalia poskytuje svojím cestujúcim maximálne pohodlie. Či už na staniciach, alebo pri ceste samotnej. Ponúka najrýchlejší možný spôsob prepravy medzi niekoľkými talianskymi veľkomestami za prijateľné ceny. Vlak premáva na dvoch trasách, a to:
Miláno – Turín (denne 5 párov vlakov, cesta trvá 82 minút)
Rím – Neapol (denne 7 párov vlakov, cesta trvá 87 minút)

Služby v staniciach
Na každej stanici sú pred odchodom vlaku pre cestujúcich dostupné monitory, ktoré informujú o príchode vlaku a ďalších informáciach. Samozrejmosťou je ochotný personál, ktorý je vždy pripravený pomôcť, či už s nakladaním batožiny, alebo usmernením pasažierov až priamo ku ich miestam.

Komfort vo vlaku
Priamo „na palube“ luxusného vlaku sa môžete usadiť do komforných sedadiel, prečitať si čerstvé noviny, a dať si „uvítací nápoj“ alebo pripravovať sa do práce, aj s pomocou Wi-Fi internetového pripojenia prístupného v súpravách. Interiér vlaku pripomína leteckú prepravu. Vo vlaku sú umiestnené toalety a garantovaná je redukovaná hlučnosť a znížené vibrovanie súpravy oproti ostatným vlakom.

Zopár faktov na záver
Produkt Trenitalie „Alta Velocità“ doteraz využilo už 618 000 zákazníkov, 96% vyjadrilo spokojnosť so službami a 97% vlakov prišlo s meškaním menším ako 5 minút.

Text a fotografie: Mernoše

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Italia Eurostar Alta Velocità – vlak, ktorý predvída budúcnosť

piroska zo dňa 3.3.2007 19:20

to ze vlak Trenitalia Alta Velocita premava len medzi Milanom a Torinom , Rimom a Neapolom je len domienka autora.Mam tu cest pravidelne stretavat uvedenu supravu v useku Venezia- Verona , zrejme s pokracovanim do Milana! 😀

Reagovať

Michal Smalo zo dňa 3.3.2007 19:50

veď takéto súpravy jazdia aj na iných vlakoch ako Alta Velocita, AV je len produkt… Tie súpravy je možné vidieť aj na iných vlakoch vyššej kategórie

Reagovať

piroska zo dňa 4.3.2007 11:49

Mernose : Ved v clanku je uvedene ze alte velocita je VLAK ktory predvida buducnost!
Dalej tam je uvedene ze vlak /asi alete velocita/ premava na dvoch tratiach. Tak co si mam z toho vybrat?
Je to produkt , alebo vlak?

Reagovať

Michal Smalo zo dňa 4.3.2007 12:09

No áno, máš pravdu, dá sa to aj takto chápať… Ale pre istotu vysvetlím ešte raz. Trenitalia zaviedla produkt, ktorý sa volá Alta Velocitá. Ten je zatiaľ prístupný na dvoch tratiach, ktoré boli kvôli tomuto modernizované, rovnako ako stanice (Torino – Milano, Roma – Napoli).
Pre vlak boli použité súpravy, ktoré je možné vzhliadnuť aj na iných tratiach, tie sú používané pre vlaky vyššej kategórie.
Takže ten nadpis by asi správne mal byť Italia Eurostar Alta Velocitá – produkt, ktorý predvída budúcnosť. Ale to znie tak trochu zvláštne, preto je to tam takto… A doťahovať sa kvôli slovíčkam moc nemá význam…

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *