Váš železničný portál
Registrovať sa

Idúci vlak usmrtil v Rakúsku dvoch policajtov a jedného ohliadača mŕtvol

Tlačové správy 29.12.2006 15:10 Michal Smalo Zobrazené: 1082

Tri obete – dvoch príslušníkov polície a jedného ohliadača mŕtvol – si vyžiadala dnešná tragická vlaková nehoda, ktorá sa odohrala v rakúskej spolkovej krajine Vorarlbersko. Podľa informácií predstaviteľov Rakúskych železníc (ÖBB) rýchlovlak Intercity krátko po 10.00 h na úseku medzi Lochau am Bodensee a krajinskou metropolou Bregenz zachytil skupinu osôb, ktoré sa pohybovali na koľajniciach. Išlo o päťčlennú skupinu: troch príslušníkov polície a dvoch ohliadačov mŕtvol – súdnych lekárov, ktorí tu vyšetrovali buď samovraždu, alebo inú nehodu.

Rýchlo idúca vlaková súprava usmrtila jedného mladého príslušníka polície, 62-ročného kriminalistu a jedného ohliadača mŕtvol. Podľa posledných oficiálnych správ neutrpel vo vlaku zranenia žiaden z cestujúcich.

Vlak bol na ceste z Mníchova do švajčiarskeho Zürichu cez rakúske územie. Pokiaľ rušňovodiči iných vlakových súprav musia na tomto úseku pribrzdiť, vlaky Intercity tu spomaľovať nemusia. Rušňovodič vlaku nemal dnes informácie o skupine na koľajach.

Vlaková doprava je v tejto oblasti po tragédii obmedzená, povedal hovorca ÖBB Thomas Berger. Na mieste nehody sa nachádzajú desiatky záchranárov, požiarnikov, príslušníkov polície a zdravotníkov.

Zdroj: Bleskovky

Pridajte sa do diskusie!

Žiadny komentár k: Idúci vlak usmrtil v Rakúsku dvoch policajtov a jedného ohliadača mŕtvol

swingo zo dňa 1.1.2007 15:51

Smutné.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *