Váš železničný portál
Registrovať sa

IC147 Hradčany smetl na přejezdu auto

Česká republika 3.6.2006 10:50 Juraj Streber Zobrazené: 1214

Mezi stanicemi Bystřice nad Olší a Jablunkovem-Návsí u Třince se na přejezdu se světly bez závor srazil vlak InterCity s osobním autem. Vlak směřoval z Prahy do Žiliny. Dva lidé byli při nehodě těžce zraněni. Provoz mezi Bystřicí a Jablunkovem probíhá po jedné koleji. „Nehoda se stala krátce před tři čtvrtě na jedenáct,“ sdělil iDNES ředitel Drážní inspekce Jan Kučera.

„Auto je zcela zdemolované, zůstalo po nárazu zůstalo stát asi 15 metrů od přejezdu. Náraz vymrštil posádku auta asi 30 metrů od auta. Oba lidé jsou těžce zraněni, záchranná služba je odvezla do nemocnice,“ řekl iDNES mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

„Hasiči z Třince a z Českých drah zamezili úniku pohonných hmot,“ dodal Kůdela.

„Již v tuto chvíli je jasné, že zabezpečovací zařízení na trati Český Těšín-Čadca bylo v činnosti, a událost je zcela bez zavinění Českých drah,“ sdělil iDNES mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.

„Pokud nedošlo k technické závadě či jiné indispozici na straně řidiče, jednalo se s největší pravděpodobností o bezdůvodné nedodržení pravidel silničního provozu, které pravděpodobně vedlo až k tragickým následkům,“ dodal Ondrůj.

České dráhy obnovily v úseku Bystřice nad Olší – Jablunkov/Návsí provoz na jedné koleji. Případ řeší policie.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *