Váš železničný portál
Registrovať sa

UŽ TENTO VÍKEND – Hontianskym expresom zo Zvolena do Šiah

AktualityPrevádzkaReportáže 30.7.2018 10:25 163.057 Zobrazené: 2272

Klub priateľov železníc pri Žilinskej univerzite a Železničné múzeum Stará Turá vás pozývajú na jazdy mimoriadnych osobných vlakov po trati Zvolen – Šahy, ktoré organizujú v spolupráci s dopravcom LTE Logistik a Transport Slovakia. Na tejto trati už viac ako 15 rokov nepremávajú osobné vlaky. Jazdy sa uskutočnia v dňoch 4. a 5. augusta 2018.

Počas akcie bude vypravený jeden pár vlakov v úseku Zvolen – Šahy („Hontiansky expres“) a jeden pár špeciálnych vlakov v úseku Zvolen – Hontianske Nemce („Atmosféra expres“), ktoré sú určené (nielen) pre dopravu návštevníkov na festival Atmosféra v Hontianskych Nemciach. Na čele súpravy niekoľkých vozňov klasickej stavby sa predstaví rušeň radu 740 dopravcu LTE.

Plagát s podrobnými informáciami

Cestovné:

  1. cestovný lístok zo staníc Zvolen os.st., Podzámčok, Dobrá Niva zastávka a Sása-Pliešovce, Krupina predmestie a Krupina do Hontianskych Nemiec (a opačne): 3,5€
  2. cestovný lístok zo staníc Krupina predmestie, Krupina, Hontianske Nemce, Domaníky, Hontianske Tesáre, Dvorníky, Dudince a Tupá do Šiah (a opačne): 3,5€
  3. jednosmerný lístok (pre celú trasu Zvolen – Šahy/Šahy – Zvolen): 7€
  4. spiatočný lístok (pre celú trasu Zvolen – Šahy/Šahy – Zvolen): 14€
  5. deti do 6 rokov cestujú zadarmo

Iné zľavy (napr. režijné preukazy ZSSK či bezplatná preprava) vo vlaku neplatia.

Vo vlakoch Os 30420 a Os 30400 bude v úseku Zvolen – Hontianske Nemce premávať špeciálny párty vozeň so živou hudbou. Do tohto vozňa je potrebné si zakúpiť špeciálny spiatočný lístok u organizátorov festivalu Atmosféra. Podrobnejšie informácie na jeho webe, nákup špeciálnych cestovných lístkov na stránke predajcu.

Ďalšie informácie:

Predaj lístkov bude prebiehať priamo vo vlaku. Kapacita vlaku je obmedzená, dôrazne odporúčame si lístky rezervovať mailom na adrese hontiansky.expres@centrum.sk.

Cestujúci cestujú na vlastnú zodpovednosť a sú povinní riadiť sa pokynmi sprevádzajúceho personálu.

V prípade nejasností či ďalších otázok nás prosím kontaktujte mailom na adrese hontiansky.expres@centrum.sk, prípadne telefonicky na čísle 0902 775 875.

Udalosť odporúčame sledovať na Facebooku.

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *