Váš železničný portál
Registrovať sa

Hlavnou hviezdou nového dokumentu je vlakový trenažér z SPŠ Dopravnej v Košiciach

Najobľúbenejšie článkySlovensko 29.1.2017 8:09 Peter Dirga Zobrazené: 5730

Nie každého baví školská teória. Vysedávať za lavicou niekoľko hodín denne, nie je pre študenta súčasnosti veľmi atraktívny spôsob vzdelávania. Doba internetu so sebou priniesla novú formu prijímania informácií. Pomocou videí je možné vysvetliť, aj na prvý pohľad nie veľmi zaujímavú tému, zábavným a nenásilným spôsobom. Aj to je dôvodom, prečo došlo k vzniku tohto školského dokumentu, ktorého cieľom je zatraktívniť železnicu študentom aj širokej verejnosti. Pôvodne malo za cieľ vysvetliť postup pri práci s trenažérom na SPŠ Dopravnej v Košiciach, no autori sa do toho rozhodli zakomponovať aj historický aspekt, ktorý ozrejmil mnohé, doteraz menej známe skutočnosti. Vďaka dokumentu sa tak žiaci môžu dozvedieť viac o elektrifikácii, lokomotíve r.182 a 183 či problémoch, ktoré tieto stroje počas ich životnosti sprevádzali.

 

Autori videa: P.Orosz, M.Čabai

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: Hlavnou hviezdou nového dokumentu je vlakový trenažér z SPŠ Dopravnej v Košiciach

hmphoto zo dňa 30.1.2017 17:38

Redaktor

Musím sa priznať, keď som si prečítal názov článku ešte som netušil, že ma video tak prekvapí a zaujme zároveň. Autorom videa patrí veľké poďakovanie za profesionálne spracovanie. Použite historických záberov z Košicko-bohumínskej trate, kde sa objavil záber na mosty ponad rieku Váh pri Strečne, či Kluknavský oblúk, rozhovor s tvorcom trenažéra a s jedným z mnohých absolventov SPŠ. Video nesie v sebe dobrú správu a posolstvo zároveň, že ešte stále vyrastá mladá generácia, ktorej záleží na tom, ako akým smerom sa bude vyvíjať osud trenažéra. Dúfam, že toto video bude slúžiť aj k propagácii tohto odboru na stránke školy. Mať tak o 23 rokov menej hneď sa hlásim.

Reagovať

chou zo dňa 30.1.2017 21:22

Návštevník

Pane Bože, ani neverím, že Lojzo Taraba je stále medzi nami, musí mať cez 90desiat… Vzácny človek a odborník… Stále spomínam na jeho popodkladané kontakty v rôznych obvodoch na trenažéri… Maturita z odborných predmetov 1988 – za výborný…

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *