Váš železničný portál
Registrovať sa

Guličky z ložísk poškodili Pendolína

Česká republika 25.7.2006 19:00 Juraj Streber Zobrazené: 1131

Na trati mezi Prahou a Ostravou někdo záměrně poškodil tři rychlovlaky Pendolino. Uvedla to televize Nova. Neznámý pachatel zřejmě pokládá na koleje předměty, které po projetí vlaku zanechají na kolech důlky. Bezpečnost cestujících ale není podle Českých drah nijak ohrožena.

Zatím neznámí pachatelé poškodili na rychlovacích Pendolino celkem 84 kol. Škoda představuje několik set tisíc korun. Na poškození se přišlo při generální kontrole po ujetí 200 tisíc kilometrů. „Poškození kol u tří souprav pendolino je na úrovni malých vrypů do hloubky maximálně 1 milimetr. To nikterak neohrožuje bezpečnost provozu těchto souprav. Drobné škrábance v kolech železničních vozidel jsou poměrně častou událostí. Kola souprav ani nevyžadují takzvané přebroušení,“ uvedl mluvčí Českých drah Aleš Ondrůj.

Soupravy jsou podle něho standardně nasazeny, aniž by byla oslabena bezpečnost či spolehlivost jejich provozu. Vše nasvědčuje tomu, že předměty na koleje někdo položil v průběhu posledních sedmi dní. Záměrné poškození kol pendolina už policie vyšetřovala loni na podzim. Tehdy usvědčila partu mladých lidí, kteří na koleje z legrace položili kuličky z ložisek. Policie přijala v celé délce trati bezpečnostní opatření tak, aby zamezila podobnému jednání. Odmítla je však upřesnit.

Zdroj: ČTK

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *