Váš železničný portál
Registrovať sa

Fotovýlet do Strečna

Reportáže 6.7.2006 20:30 Juraj Streber Zobrazené: 2138

Pekné počasie a voľný deň umožnilo mne a Djexpresovi konečne absolvovať toľko očakávaný spoločný fotovýlet pod Strečno…

Odchod z Bratislavy som si naplánoval na 3 hodiny ráno. Keďže som mal pocit, že je to akosi priskoro, ešte som si na chvíľu odskočil do RD východné na nejaké nočné fotky. Nakoniec ostalo len pri jednej, v prítmí noci tam odpočívala 350.002.


Keďže som cestu za podobným účelom absolvoval prvýkrát, zistil som že mám oproti dohodnutému času keď som mal vyzdvihnúť Djexpresa poriadny náskok. Nás pôvodný plán bol byť pod Strečnom o 8 na ranné IC501 s gorilou, no nakoniec sme najkrajší okuliarnik aký pod Strečnom behá…

…a ešte aj český banán s autovlakom Praha – Poprad nesúci meno Cassovia.

Okrem neho a iných zelených lokomotív najviac zaujali dvojičky, ktoré v Bratislave taktiež často nevídať.

Keďže nám do toľko vytúženého IC501 ostávalo ešte veľa času, rozhodli sme sa odfotiť ešte R600 smerujúci do Bratislavy. Síce sme nevedeli čo na ňom pôjde, ale to prekvapenie ako sami uznáte určite stálo za to…

Pred samotným príchodom IC501 ktorý sa už neúprosne blížil nás prekvapil ešte lokomotívny vlak zložený z 3 rakaní. Tým sa až trojnásobne splnilo Djexpresove želanie nejaké si odfotiť.

Po nich už nasledovalo toľko vytúžené IC s gorilou pod Strečnom…

Potom sme sa rozhodli to krásne miesto opustiť a vybrali sa ďalej podľa našeho plánu. Za Strečnianskymi tunelmi sme si ešte počkali na R421 Excelsior.

Odtiaľ sme sa vydali na naše ďalšie vyhliadnuté miesto – Krpeliansku priehradu. Najskôr nás potešila ďalšia rakaňa, tentokrát na nákladnom vlaku…

…a potom nás v negatívnom slova zmysle prekvapila dvojička, ktorá nám skoro pokazila plánovaný záber. Nakoniec sa jej to našťastie nepodarilo a R604 Dargov prešiel popri nás podľa našeho želania.

Po nej sme sa vybrali odfotiť R605 Dargov a IC405 Tatran z Bratislavy do malebného údolia Váhu medzi Strečnom a Vrútkami. Na oboch v ten deň išli gorily.

Okrem nich nás potešil aj zrýchlený vlak do Zvolena ťahaný okuliarnikom.

Cestou domov sme sa ešte zastavili v Žilinskom depe. Síce je dobre ukryté pod spleťou ciest, našej pozornosti nemohlo uniknúť. Okrem zhrdzavenej bobiny čakajúcej na svoj neistý osud sa v ňom vynímala rakaňa v novom nátere poľského súkromného dopravcu.

Priam až exoticky na mňa pôsobila prvá 362 ktorú som v ten deň videl a na ktoré som zvyknutý. Práve vychádzala s Os zo Žiliny.

Príjemný bol pohľad aj na čerstvo namaľované 751ky v dieslovej časti depa.

Z dôvodu časového zdržania sa v Žilinskom depe sme museli upustiť od IC404 a R608 pod Trenčianskym hradom a museli sme zaimprovizovať a navštívili Djexprtesov tajný fotoflek v Považskej Bystrici. On riskoval zlomenú nohu…

…ja som pri R242 Fatra musel zvoliť z dôvodu blížiacej sa mojej dovolenky konzervatívnejší pohľad z násypu železničnej trate.

Autori fotografií: Martin Beták (Djexpres) a Juraj Streber (montoya)

Pridajte sa do diskusie!

7 komentárov k: Fotovýlet do Strečna

Presovcan zo dňa 6.7.2006 10:04

Velmi pekna reportaz 🙂

Reagovať

Ľuboš Dirga zo dňa 6.7.2006 12:00

Pekne foto 🙂

Reagovať

zel.am zo dňa 6.7.2006 13:46

Kluci, musím vás pochválit, jedna fotka lepší než druhá….světlo bomba, stroje bomba a navíc jako bonus všechno mé oblíbené fleky, zdraví vás Zel.am

Reagovať

Peter Dirga zo dňa 6.7.2006 19:28

Naozaj nadherne fotky chlapci

Reagovať

Unipuls zo dňa 10.7.2006 19:26

Tak to byla opravdu vydařená akce, ale asi už jste toho slunka měli večer už dost…
Mě osobně nejvíc zaujala ta trojice šestikol – krásné mašiny, krásné místo a super počasí. Ale už by to chtělo pod Strečnem mírnou „fotoúdržbu“, než ty křáky narostou do obludných rozměrů.

Reagovať

okuliarnik zo dňa 9.7.2007 1:52

bomba fotečky

Reagovať

unknow zo dňa 11.2.2017 18:33

Krásne časy,vtedy to žilo farbami dnes je to všetko jednotvárne.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *