Váš železničný portál
Registrovať sa

Zvolenská ŽOS-ka vyhrala tender na opravu rušňov 181/182 ČD Cargo

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

ŽOS Zvolen, a.s. vyhrala vo februári súťaž na veľké opravy rušňov ČD Cargo. Najväčšiemu českému vlakovému nákladnému dopravcovi opraví tri až päť strojov. Maximálna hodnota zákazky je 45,9 milióna českých korún (1,77 mil. euro).
 

Výberové konanie na "provedení vyšších oprav lokomotiv nezávislé trakce" bolo rozdelené na viacero typov rušňov. ŽOS Zvolen, a. s., získala zákazku na opravu rušňov 181/182 v rozsahu R1. Táto oprava v sebe zahŕňa demontáž podvozkov spolu s opravou trakčných motorov, opravu všetkých elektrických točivých strojov a príslušenstva, pneumatického okruhu. Okrem toho sa na všetkých predpísaných dieloch bude vykonávať defektoskopia s cieľom vylúčiť opotrebovaný alebo poškodený materiál. V priebehu 24 mesiacov môže byť do ŽOS Zvolen doručených až päť strojov tejto série s tým, že minimálne sa tu budú opravovať tri stroje. Opravované rušne sú vozidlami jednosmernej (elektrickej) trakcie, majú šesť náprav a začiatok ich výroby siaha do 60-tych rokov minulého storočia. Ich výrobcom bola česká Škoda Plzeň. Tieto rušne sa v ŽOS Zvolen v minulosti opravovali hlavne pre poľských dopravcov.

Sme radi, že sme v krátkom čase získali ďalšiu významnú českú zákazku,“ hovorí generálny riaditeľ zvolenskej Žosky Imrich Czere.

Spoločnosť Železničné opravovne a strojárne (ŽOS) Zvolen totiž koncom roku 2020 získala vo verejných súťažiach dve iné veľké české zákazky. Pre České dráhy (ČD) už modernizujú 12 jednotiek 646 Stadler GTW a v priebehu päťročného kontraktu zrealizujú pre najväčšieho českého dopravcu aj generálnu opravu 13 dieselelektrických rušňov radu 754.

„Od Českých dráh a ČD Cargo tiež máme objednávky na opravu série sólo spaľovacích motorov K12 V230 DR. Aj vďaka novým kontraktom už dnes vieme, že minimálne 60 percent našich výkonov bude tento rok smerovať do zahraničia," uzatvára Czere.

Ilustračná fotografia: 181.112 Hranice na Morave Os Vsetin - 31.12.2005 Ivo Raab

Informácie o fotke:

Dátum 25.02.2021
Miesto Zvolen
Vlak
Autor ŽOS Zvolen
Zobrazené 1598

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *