Váš železničný portál
Registrovať sa

ŽOS Zvolen vyhrali súťaž na modernizáciu 22 jednotiek Stadler RS1 pre České dráhy

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

ŽOS Zvolen vyhrali súťaž na modernizáciu 22 vlakových jednotiek Stadler RS1 pre České dráhy. modernizácia jednotiek Stadler GWT radu D6460 pokračuje

ŽOS Zvolen boli úspešné v súťaži na modernizáciu ďalších 22 kusov vlakových jednotiek Stadler RS1, takisto pre České dráhy.
„Modernizácia jednotiek sa uskutoční v rokoch 2022 a 2023. Hlavnou časťou je návrh a inštalácia klimatizácii podľa požiadaviek TSI, rádiostaníc či vlakových zabezpečovačov. Cestujúci sa môžu tešiť aj na USB nabíjačky aj 230 V zásuvky,“ pripomína Imrich Czére, generálny riaditeľ ŽOS Zvolen.
Vlaky dostanú aj nový náter vo farbách Českých dráh. Odovzdanie prototypu prvej modernizovanej jednotky je naplánované na september 2022.

Druhý Stadler GWT radu D6460 úspešne odovzdaný

Prvú modernizovanú vlakovú jednotku Stadler GWT D6460 odovzdali zvolenskí žoskári už v novembri, teraz sa k nemu pridala druhá. Odovzdaný vlak mieri do skúšobnej prevádzky v Olomouckom kraji.
Vlakové jednotky prešli kompletnou generálnou opravou všetkých systémov. V rámci modernizácie boli vykonané opravy podvozkov, motora a generátora, okruhu klimatizácie, brzdných systémov a interiéru.
„Do konca roka dodáme Českým dráham celkovo 4 vlakové jednotky, pričom zvyšných sa 8 bude postupne odovzdávať v prvom polroku 2022,“ hovorí o pláne práce vo Zvolene Imrich Czére.

Foto: event2all

Informácie o fotke:

Dátum 13.12.2021
Miesto
Vlak
Autor Peter Dirga
Zobrazené 1380

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: ŽOS Zvolen vyhrali súťaž na modernizáciu 22 jednotiek Stadler RS1 pre České dráhy

.Bimbající zvoneček zo dňa 13.12.2021 13:54

Ze stroje vhodného k okamžitému sešrotování vytvořily vizuálně pěknou regionální „mašinku“.. Ted jde jenom o to, jak moc nebo málo to bude v ostrém provozu poruchové.. To záleží kolik součástek je tam nových.. – jako absolutní laik soudím, že kromě vozové skříně (kastle) tam museli vyměnit ptrakticky uplně všecko, aby to mělo šanci zase jezdit..
Zajímala by mě taky spotřeba této jednotky pro Olomoucký Kraj
– jen pro srovnání motoráček 810 má spotřebu 25Lna100
– a ty nově podepsané Stadlery mají spotřebu 50Lna100

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *