Váš železničný magazín
Registrovať sa

Železničný Silvester

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Rok nám zbehol ako voda, (samozrejme zatiaľ len ten železničiarsky), a je tu opäť železničný Silvester, kedy úderom polnoci nám vstúpi do platnosti nový GVD 2017/2018, v ktorom sa nie len lúčime, ale aj vítame nové, (možno) lepšie železničné spojenia.
Jednou z najzaujímavejších a najatraktívnejších spojov v mojom regióne je nasadzovanie maďarsko-chorvátskej súpravy na vybranom páre osobných vlakov na ramene Košice - Lipany a späť. V novom GVD bude tento pár vlakov zabezpečovať už len 1 chorvátsky vozeň a tradične zvyšnú časť maďarská súprava.

Zároveň sa lúčime s jedným párom nočného vlaku, ktorý jazdil z Košíc do Prahy a späť, u ktorého dôjde k obmedzeniu a bude vedený len v sezónnom období.
Naopak pestrou novinkou bude zachádzanie ďalšej maďarskej súpravy na vybranom páre osobných vlakov do Popradu-Tatier a späť počas dňa.
Súkromný dopravca RegioJet rozšíril svoju ponuku spojov o nové spojenie, kde dôjde k predĺženiu trasy nočného spoja Praha - Košice a späť až do Humenného.
Najväčšou a pre štátneho dopravcu najlákavejšou ponukou pre cestujúcu verejnosť bude nasadenie nových viacsystémových rušňov, s ktorými budú vybrané rýchliky môcť jazdiť až 160 km/h. Dôjde k skráteniu jazdnej doby medzi Žilinou a Bratislavou o cca 15 minút.

Zároveň dochádza k obnoveniu priameho spojenia jedným párom IC vlakov z Košíc do Viedne, kde cestovný čas bude 6h 12 minút.
A na úplný záver nesmieme zabudnúť ani na komerčné názvy vybraných vlakov, kde sa od zajtra môžete tešiť napríklad na R 608 Žilinská univerzita či R 831 Amazon...a to je len malá časť toho, čo pre nás pripravil nový GVD 2017/2018.....či už bude lepší ako dožívajúci uvidíme v najbližších dňoch.

Autor: Matúš Dlugoš

Informácie o fotke:

Dátum 09.12.2017
Miesto
Vlak
Autor Peter Dirga
Veľkosť súboru 87 kB
Rozmery 1084 x 640 px
Zobrazené 721

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Železničný Silvester

volod zo dňa 9.12.2017 20:42

….a viacero EC Vlakov v relácií Budapešt Praha s rovnakým názvom Metropolitan……názor nech si spraví každý sám

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *