Váš železničný portál
Registrovať sa

„Vykradli nás, prosíme verejnosť o pomoc“ píše detská železnica v Košiciach

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

DETSKÚ ŽELEZNICU OHROZUJÚ ZLODEJI, DOBROVOĽNÍCI PROSIA VEREJNOSŤ O POMOC

Detská železnica v tomto týždni opakovane čelila nájazdom zlodejov. Ulakomili sa na veci, ktoré dobrovoľníci roky zbierali a postupne zapracovávali do trate tak, aby čo najhodnovernejšie pripomínala železnicu z obdobia jej vzniku.

„Je neuveriteľné, ako si niekto dokáže privlastniť niečo, čo nie je jeho, k čomu nepridal ani gram námahy a neprispel ničím, čo by vec zveľadilo,“ hovorí sklamane riaditeľ železničky a predseda občianskeho združenia Detská železnica Košice, Ľubomír Lehotský.

 

Keďže práve verejnosť v minulosti zatiaľ vždy veľmi účinne pomohla pri vypátraní páchateľov a škodcov na detskej železnici, aj tentoraz sa dobrovoľníci obracajú na pozorných a všímavých ľudí.

„Prosíme všetkých turistov, obyvateľov, návštevníkov Čermeľského údolia či Alpinky, pracovníkov zberných surovín, šrotovísk, aby nás alebo Políciu SR informovali o akomkoľvek podozrivom pohybe, či vynášaní vecí z objektov a priestorov železničky na stanici VPRED a ALPINKA, najmä v období od 7. apríla,“ prosí riaditeľ Ľ. Lehotský o pomoc všímavú verejnosť.

Z detskej železnice zmizli najmä veci železničného charakteru: výhybkové – výmenové zámky, rôzne návestidlá, závažia na výhybky, podkladnice, šrúby na koľajnice, traťové telefóny, káble a podobne.

 

Je možné, že skončili na blízkych šrotoviskách, ale môže sa stať, že tento materiál bol ukradnutý, pre jeho špecifickosť, na niečiu objednávku a skončí na nejakej železnici či v súkromnej zbierke.

Celú vec už dobrovoľníci ohlásili Polícii SR. Za významnú pomoc pri dolapení páchateľa ponúka organizácia celosezónny lístok ako odmenu.

 

„Ide skôr o symbolickú odmenu, keďže finančne nemáme ako kryť toto úsilie. Mrzí nás, že ukradnutý materiál sme zhromažďovali dlhé roky, boli to dary od rôznych sponzorov, Železníc Slovenskej republiky, súkromných firiem aj nadšencov zberateľov. Ešte viac nás však mrzí sklamanie našich detských dobrovoľníkov, ktorí iba nechápavo krútia hlavou nad zlomyseľnosťou a nenásytnosťou niektorých zlých ľudí,“ vysvetľuje riaditeľ železnice a verí, že pomôžu aj ľudia znalí pohybov na sociálnej sieti a každú dôležitú informáciu, ktorá by pomohla pri dolapení páchateľa alebo nájdení ukradnutých vecí, sa im podarí zachytiť.

Z minulosti máme aj pozitívne skúsenosti, že výtržníci pod ťarchou verejnej mienky a hlasu svedomia prehodnotili svoje konanie a došlo k náprave.

Ďakujeme za vašu pomoc.

KONTAKT na nahlasovanie informácií k prípadu

Aktuálne fotografie zachytávajú spúšť po vyčíňaní zlodejov

Informácie o fotke:

Dátum 09.04.2022
Miesto Košice
Vlak
Autor Peter Dirga
Zobrazené 1983

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: „Vykradli nás, prosíme verejnosť o pomoc“ píše detská železnica v Košiciach

Jozef zo dňa 9.4.2022 16:59

Pán Dirga tak to sa to bude robiť po celom Slovensku ale ľudia ktorý majú radi železnicu to nezmenia.

Reagovať

Jozef zo dňa 9.4.2022 17:07

nie je tam správna E-mail adresa je to dodojozef @imarknet.com

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *