Váš železničný portál
Registrovať sa

Vlaky od neštěstí dnes dělilo jen 52 metrů

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnes 28. 3. 2023 v 15:55 hodin spěšný vlak jedoucí z Milevska do Strakonic nedovoleně odjel z železniční stanice Vlastec na Písecku (minul návěstidlo zakazující jeho jízdu), poškodil výhybku a vjel do postavené vlakové cesty pro spěšný vlak Sp 2071, který jel v opačném směru. Dle informací z šetření Drážní inspekce na místě mimořádné události zastavili strojvedoucí vlakové soupravy ve vzdálenosti 51,9 m od sebe. Mimořádná událost se obešla bez zranění. Drážní inspekce zahájila vlastní šetření této mimořádné události včetně zpracování závěrečné zprávy.

Zdroj: DIČR

Informácie o fotke:

Dátum 28.03.2023
Miesto Vlastec
Vlak
Autor DIČR
Zobrazené 1556

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: Vlaky od neštěstí dnes dělilo jen 52 metrů

Budamaronline zo dňa 29.3.2023 18:18

Neviem ako u vás bratia česi, ale u ZSSK a.s. sa začína podpisovať za takéto mimoriadne udalosti jednak únava ľudí (akože lepšie využitie rušňovodičov, reformný gvd a podobné drísty ) a za ďalšie zníženie požiadaviek na uchádzačov na pozíciu rušňovodiča. Nechcem byť zlý prorok, ale niečo podobné čaká slovenského štátneho dopravcu. Vo zvýšenej frekvencii. Ale veď vieme, kto bude vždy na vine.

Reagovať

Luban zo dňa 30.3.2023 18:17

Ano. Je mi zle z toho, kdo dnes usedá za kontrolér lokomotivy a jaká opatření dopravci dělají díky tomu, jaký materiál zaměstnávají. A pozor! Hloupost a neznalost prolíná již hlouběji. Např. do předpisů a interních norem. A ti „nejchytřejší“ své vědomosti o lokomotivách a železnici ventilují pomocí super videjka na YouTube. Dostávají lajky za totální sajrajt.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *