Váš železničný portál
Registrovať sa

Vectrony ČD v službách ČD Cargo

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Koronavírusová kríza okrem všemožných negatív, s ktorými musíme, ako spoločnosť bojovať prináša aj obrazy, ktoré by sme za bežných okolností nemali pravdepodobne šancu vidieť. Na železnici je tak možné v čase, kedy je osobná doprava v útlme vidieť rušne osobných dopravcov v čele nákladných vlakov.

Už na jar sme mohli vidieť fotografie rušňov Traxx a Vectron dopravcu RegioJet s nákladnými vlakmi križovať trate Českej republiky, Slovenska, Nemecka a Maďarska.

U českých národných dopravcov v osobnej a nákladnej doprave prichádza k protichodným situáciám. Kým osobný dopravca České dráhy obmedzuje osobné vlaky na vnútroštátnych aj medzinárodných linkách, ten nákladný sa pasuje s problémom opačným. Spoločnosť ČD Cargo započala v posledných rokoch pomerne masívnu expanziu do zahraničia, keď získala licenciu v Nemecku, Rakúsku, na Slovensku, ale aj v Maďarsku, čo si logicky žiada aj vyššiu potrebu rušňov, ktoré v týchto krajinách môžu jazdiť. A tak sme v čele vlakov pod hlavičkou ČD Cargo už mohli vidieť napríklad rušne od leasingovej spoločnosti RailPool, ktoré jazdia v Rakúsku alebo rušne ZSSK Cargo, ktoré vozia autá z Bratislavy do nemeckých prístavov. V posledných dňoch sa však v čele nákladných vlakov ČDC začali objavovať aj dva rušne osobného dopravcu ČD. Konkrétne stroje 193.289 a 295, ktoré sú schválené aj na prevádzku v Maďarsku. Kým rušeň 295 zatiaľ jazdí po Česku s autovlakmi medzi Nymburkom a Chebom, prvý menovaný sa dnes predstavil v Maďarsku so svojim nákladným kolegom 383.002 v čele vlaku s obilninami, kde ich pre nás zachytil náš dvorný maďarský fotograf Csaba Stahl.

Text: Mates Pleško
Foto: Csaba Stahl

Informácie o fotke:

Dátum 08.11.2020
Miesto Hegyeshalom
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 2335

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *