Váš železničný portál
Registrovať sa

Vectrony Alpha Trains viac prenikajú na sieť ŽSR

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Spoločnosť Alpha Trains je najväčšou leasingovou spoločnosťou zaoberajúcou sa prenájmom železničných koľajových vozidiel. Do flotily tejto luxemburskej spoločnosti patrí viac ako 900 vozidiel, konkrétnejšie elektrických a dieslových rušňov či osobných elektrických jednotiek. Pôsobenie tejto spoločnosti môžeme poznať z vlakov RegioJetu, kedy si žltý dopravca prenajímal jednotky Desiro pre trať Bratislava - Komárno ale aj od nákladného dopravcu Lokorail, ktorý si minulý rok prenajal Vectron MS 193.964.

V posledných dňoch Alpha Trains zaradila do svojej flotily päticu nových Vectronov čísel 193.589 až 593. Dva z týchto rušňov sa začali objavovať aj na tratiach ŽSR. Rušeň 193.590 sa stal súčasťou flotily českého dopravcu PKP Cargo International a 591 zamieril do poolu Lokotrain. Zatiaľ čo 590 jazdí v klasickej schéme Alpha Trains, ktorá je doplnená o nálepky PKP Cargo International, rušeň 591 bol oblečený do schémy Lokotrainu. Tá vychádza z polepu dopravcu EP Cargo, ktorý rovnako ako Lokotrain patrí do Energetického a prumyslového holdingu (EP holding), červené rohy však boli zmenené za žlté, ktoré korešpondujú s farbou Lokotrainu. Rušeň 193.591 sa začal objavovať v čele vlakov dopravcu Petrolsped Slovakia. Vectron 964 od svojho príchodu do Lokorailu ostal v klasickom bielom laku, na ktorý sa postupom času nachytala prevádzková nečistota.

Pár dní po zaradení do  prevádzky zachytený 193.590 pri čakaní v stanici Rajka na voľno smer Slovensko.

25. júna 2021 bol na Slovensko dopravený prvý Alpha Trains Vectron čísla 193.964. Prvým a zatiaľ jediným slovenským zákazníkom luxemburskej leasingovky v oblasti rušňov sa stal Lokorail.

Informácie o fotke:

Dátum 11.07.2022
Miesto sieť ŽSR
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1218

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *