Váš železničný portál
Registrovať sa

Vectron BUDAMAR GROUP prvý krát v Slovinsku

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnes sa na Slovensko vrátil rušeň Siemens Vectron 383.214, ktorý ako prvý zástupca Vectronov BUDAMAR GROUP zavítal do Slovinska, aby sa na tamojších tratiach previezol vlastnou silou na úzky zberač aj so záťažou.

Rušeň vstúpil na územie Slovinska v pondelok v noci cez pohraničnú stanicu Hodoš na maďarsko-slovinských hraniciach. Do Slovinska neprišiel vlastnou silou, ale zaradený ako nečinný na vlaku dopravcu Adria Transport, ktorý dvestoštrnástkového Vectrona dopravil až do Ljublany. Odtiaľ sa v pondelok počas dňa presunul ako rušňový vlak vlastnou silou do stanice Sežana, kde čakala prvá časť záťaže smerom na Slovensko.

Po zapriahnutí záťaže odišiel vlak zo Sežany do prístavu Koper, kde sa konala nakládka zvitkov pre koncového zákazníka na Slovensku do ostatnej časti súpravy, ktorá tam už bola pripravená. Celý utorkový deň strávil Vectron v prístave Koper a na svoju cestu smer Slovensko sa s kompletnou záťažou vydal v utorok o 22:53 a Slovinsko v Hodoši opustil dnes o 6:15 ráno. Naprieč Maďarskom súpravu dopravil až do stanice Rajka, kde si ju prevzal dopravca ZSSK Cargo, ktorý vlak dopraví do cieľovej stanice v Bytčici.

Vectron 383.214 ako Rv z Ljublany do Sežany pre prvú časť záťaže. Foto: Rok Žnidarčič

 

 

Krátka súprava vlaku na ceste zo Sežany do Koperu pre zbytok záťaže. Foto:  Rok Žnidarčič

Podľa vyjadrenia zástupcov BUDAMAR GROUP sa jednalo o prvú takúto prepravu, na ktorej sa podielali dopravcovia Adria Transport na území Slovinska a dopravca CRW v Maďarsku ako člen skupiny BUDAMAR GROUP.

Keďže sa jednalo o adhoc prepravu, v súčastnosti nie je jasné, ako často tieto prepravy budú prebiehať. Ako nám však v BUDAMAR GROUP povedali, nejedná sa o posledný výlet ich Vectrona do Slovinska, pretože sa v spoločnosti začali zameriavať aj na tento trh a počty prepráv by sa mali postupne zvyšovať v rôznych komoditách.

Za poskytnutie informácií ďakujeme Martinovi Gelnarovi a Lucii Farkašovej z BUDAMAR GROUP a za fotografie Rokovi Žnidarčičovi, členovi týmu Railcolornews.

Informácie o fotke:

Dátum 25.11.2020
Miesto Sežana - Koper
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1085

Pridajte sa do diskusie!

6 komentárov k: Vectron BUDAMAR GROUP prvý krát v Slovinsku

Rakatron zo dňa 26.11.2020 9:27

… je reprezentatívne špinavý 🙂

Reagovať

RaVo zo dňa 26.11.2020 10:43

Stroj ktorý jazdí je aj špinavý. Špina svedčí o tom,že je permanentne v prevádzke,a nemá čas na očistu.

Reagovať

Rakatron zo dňa 26.11.2020 12:15

NCCLEE je nová farebná klasifikácia ekonomickej efektívnosti rušňov. Bola zhotovená na základe trojročného internacionálneho pozorovania rušňov európskych dopravcov práve na prístavných roštoch v Kopperi. Podľa jej štatistiky biele rušne pracujú najviac, aj v nedeľu a cez sviatky, žlté a ružové rušne pracuju trošku menej, vlastne len cez pracovné dni, červené, zelené a modré tzv. RGB rušne pracuju tak stredne, niekedy nepracujú cez modré pondelky a pri OČR, fialové a hnedé rušne pracuju málo, iba v stredu, no a čierne rušne vlastne ani nepracujú, iba sa predvádzajú na výstavách, pred výplatným termínom a počas dní otvorených dverí. Výrobcovia rušňov teraz pre minimalizáciu nákladov na očistu rušňov vyvíjajú priehľadné – transparentné rušne, ktoré budú najefektívnejšie lebo budú pracovať ako draky aj na Vianoce, Veľkú noc a v priestupných rokoch aj 29. februára, čo je však najpozoruhodnejšie na novom riešení, budú samočistiace. Prípadné spochybnenia štatistiky pozorovania odbornou verejnosťou z titulu diskriminácie farboslepých alebo rasizmu rieši referát mediálnej komunikácie Odboru priemyselných čistiacich prostriedkov v doprave patriaceho Konfederácii koľajovej dopravy pracujúcej pod kuratelou EK pod heslom: „Za biele rušne – záruku pokorenia hospodárskej krízy a ohnutia krivky efektívnosti koľajovej dopravy v lokálnom minime až ku hviezdam!“

Reagovať

RaVo zo dňa 26.11.2020 13:11

Pre Rakatrona : teda stiahneme loko z obehu, aby sa vyšlo v ústrety Egu , a odstavenie mimo plánovanú údržbu ,a stratu zisku pri odstavení , na očistenie HDV v sume 1350€/ za deň pošleme pánovi Rakatronovi. Banka sa nepýta čí je loko v službe alebo stojí na mycke, banka si svoje vypýta každý mesiac.
Ešte raz a pre pomaly zmýšľajúcich: stiahnutie loko z obehu na myčku vyjde na deň strata 1350€, myčka je v pohode, ale plánuje sa umytie až pri plánovanej údržbe .

Reagovať

Beerbauch zo dňa 26.11.2020 17:13

Dobry den,
chcem sa spytat na ten uzky zberac. Ten je prave pre Slovinsko a pre jazdu pod slovenskym jednosmerom je iba jeden zberac? Jeden uzsi a druhy sirsi? Ci je tam 5 zberacov na lokomotive?
Dakujem, pekny den prajem a prepacte moju zvedavost 🙂

Reagovať

RaVo zo dňa 26.11.2020 19:14

Áno slovinsky zberač je úzky , taký je aj taliansky. Loko má štyri zberače , u verzie zo slovinskom je jeden zberac , na SK je na sieti DC jeden zberac , na AC je jeden zberac.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *