Vectron 193.433 vo farbách CT Train
Popis:
Počas slnečnej nedele 14. 7. 2024 sa v čele vlakov dopravcu RegioJet medzi Prahou, Viedňou a Budapešťou objavil rušeň Siemens Vectron 193.433 s novým farebným polepom spoločnosti CT Train. Rušeň je ladený do modro-bielo-červenej kombinácie a na bokoch je vyobrazená podobizeň psa s menom Meggi.
Spoločnosť CT Train je podľa českého registra firiem ovládaná Evženom Nečasom, zakladateľom spoločností LokoTrain a CZ Train. Ten v roku 2021 predal poslednú časť svojho podielu LokoTrainu skupine EP Holding a po svojom odchode spolu založil spoločnosť CZ Train, ktorá sa rovnako ako LokoTrain zaoberá prenájmom rušňov, poskytovaniu služieb železničného personálu a pôsobí a zabezpečuje odbornú spôsobilosť v železničnej doprave. Spoločnosť neviedol sám, partnera mu robil istý slovenský podnikateľ pôsobiaci v železničnom sektore. Práve toto mohlo byť impulzom na založenie nového subjektu, v ktorom podľa registra firiem Evžen Nečas pôsobí sám a ovláda 100% spoločnosti.
Spoločnosť CZ Train prevádzkovala a ešte stále prevádzkuje flotilu troch rušňov Siemens Vectron MS čísel 193.222, 725 a 830 vlastnených rakúskou leasingovou spoločnosťou European Locomotive Leasing (ELL), ktoré sú ďalej prenajímané iným dopravcom. Aktuálne 222 slúži u RegioJetu, 725 jazdí pre slovenského dopravcu Railtrans International a 830 pre ČD Cargo. K tejto trojici pribudol začiatkom roka štvrtý Vectron s číslom 193.433, ktorý sa po pár mesiacoch jazdenia v základnej bielej obliekol do farieb novej spoločnosti. Podľa našich informácií CT Train očakáva tento rok dodávku ešte ďalších troch Vectronov.
Nedeľná premiéra 193.433 v nových farbách nedopadla dobre. Vzhľadom na to, že rušeň nebol zapísaný v maďarskom registri, musel s vlakom čakať v pohraničnej stanici Hegyeshalom na protiidúci vlak z Budapešti s ktorým si vymenili výkony. Vlak zo stanice odišiel s meškaním 120 minút.
Informácie o fotke:
Dátum | 14.07.2024 |
Miesto | |
Vlak | |
Autor | Mates Pleško |
Veľkosť súboru | 810 kB |
Rozmery | 1600 x 1068 px |
Zobrazené | 1523 |
Fotoaparát | NIKON CORPORATION - NIKON Z 5 |
Dátum fotenia | 14.7.2024 17:11 |
Clona | f/5.6 |
Expozičná doba | 0.0008 s (1/1250) |
Ohnisková vzdialenosť | 580/10 |
ISO | 250 |
Pridajte sa do diskusie!