Váš železničný portál
Registrovať sa

V Žiline vykoľajilo Pendolino

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnes doobeda došlo v obvode železničnej stanice Žilina k vykoľajeniu vlaku SC 241. Vlak z Prahy do Košíc bol vedený jednotkou Pendolino, ktorej časť skončila mimo koľají. Podľa prvých informácii vykoľajil prvý podvozok a prvá os druhého. Stanica Žilina sa aktuálne podrobuje kompletnej rekonštrukcii z ktorej vyplýva množstvo dopravných obmedzení. Príčiny nehody sú v štádiu vyšetrovania.

Na miesto nehody onedlho z Prahy vyrazí nehodový vlak. Prechod vlakov v smere na Čadcu je do sprejazdnenia trate plánovaný úvraťou cez Budatínsku spojku.

ZSSK na náš web zaslalo takúto reakciu:
Približne o 10:50 prišlo pri prejazde výhybkou v nízkej rýchlosti 30-40 km/h na vjazde do Žiliny v smere od Čadce k vykoľajeniu predného podvozku prvého vozňa súpravy vlaku SC241 Pendolino, ktorý smeroval z Prahy do Košíc. Pri tejto udalosti sa nikto nezranil, asi 150 cestujúcich využilo vlak Ex605 do Košíc. Presná príčina udalosti sa vyšetruje, pravdepodobne prišlo k závade na výhybke. Doprava smerom na Čadcu zo Žiliny je aktuálne prerušená, v úseku Žilina – Kysucké Nové Mesto je zavedená náhradná autobusová doprava. Informácie o konkrétnych spojeniach, cenách, e-shope či aplikácii Vám ochotne podajú kolegovia v Kontaktnom centre. K dispozícii je Vám denne v čase 8.00 - 20:00 prostredníctvom LIVE CHATU na www.zssk.sk

Fotografiu nám do redakcie zaslal cestujúci, za čo ďakujeme.

Autor: Michal Huličiak

Informácie o fotke:

Dátum 01.03.2023
Miesto Žilina
Vlak
Autor administrator
Zobrazené 7816

Pridajte sa do diskusie!

4 komentáre k: V Žiline vykoľajilo Pendolino

Pendolino zo dňa 1.3.2023 18:32

Dalšie Pendolino mimo služby…..

Reagovať

dodojozef zo dňa 1.3.2023 19:47

Dobrý podvečer je to veľká škoda to Pendolino bude chýbať a ak je to naša chyba oprava nebude lacná žiaľ naše žel. trate sú v takomto stave.

Reagovať

Doktor zo dňa 1.3.2023 22:07

Návštevník

Dobrý večer, tie Pendolina sú nejako „prekliate“, samé nehody, škoda. Hlavne, že sa nikomu nič nestalo.

Reagovať

Kalvera zo dňa 2.3.2023 8:05

Aký štát také koľaje všetko roky zanedbané obnova už mala byť pred 10 rokmi tak ako aj naše dialnice

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *