Váš železničný portál
Registrovať sa

V Košiciach vykoľajil osobný vlak

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnes o 18-tej hodine došlo k vykoľajeniu osobného vlaku Os 8527 (Prešov 17:19 - Michaľany 19:01) pri vjazde do železničnej stanice Košice. Z fotografií od cestujúcich je zrejmé, že vykoľajila "hlava" jednotky 460.043, ktorá našťastie nezhodila stĺp trakčného vedenia, no vytrhla vykurovací stojan. Podľa predbežných informácii sa nikto nezranil. Je to jedna z posledných ak nie posledná prevádzkyschopná jednotka 460. Príčiny vykoľajenia zatiaľ nie sú známe, no uvažuje sa o "podhodenej" výhybke ( prestavenej pod vlakom ).

Autor fotografií: Lukáš Uhrin

Autor fotografie: Lukáš Jet

Informácie o fotke:

Dátum 21.04.2023
Miesto Košice
Vlak Os 8527
Autor Peter Dirga
Zobrazené 18027

Pridajte sa do diskusie!

12 komentárov k: V Košiciach vykoľajil osobný vlak

Miloš zo dňa 21.4.2023 22:35

Ta posledna fotka z photoshopu to ma byt ako vtip?

Reagovať

Peter Dirga zo dňa 21.4.2023 22:44

Administrátor

Áno je pravdou, že veľa ľudí by si želalo, aby to celé bol zlý vtip. Žiaľ je to realita, našťastie bez zranení.

Foto: FB

Reagovať

Rado zo dňa 21.4.2023 23:54

Elektrická jednotka 460 (pôvodné označenie EM 488.0) bola sériovo vyrábaná v rokoch 1974-1978

Reagovať

Duri zo dňa 22.4.2023 0:44

Ešteže dnes bola večer veľká beseda odborníkov na TA3 keby sa kompetentné panstvo či už z min.financii a min dopravy ako aj vedenia ŽSR namiesto chaotickych investícií zaoberalo niečím koncepčným a dávalo dostatok peňazí ktoré by stačili nielen ledva na mzdy ale každú chvíľku nemenilo plány a nezácinalo nové úseky pri nedokončených starých úsekoch a neexperimentovalo s kdejakymi chymerami UZP tak by sa toto nestávalo ale toto je iba začiatok výhybky sú v hroznom stave samé zaklesy žiadna údržba slabé mastenie ..2x za mesiac..Košice sú veľká stanica a ako vyzerajú oproti staničnej budove je koľajisko a ostatné hanba zabezpečovacie zariadenie katastrofa už roky rokúce vláda dáva na diaľnice čistenie tunelov údržbu pravidelne peniaze pričom tam sa nevozi väčšina národa ale deti starí ľudia študenti pracujúci sa väčšina vozia vo vlakoch !Zobuďte sa politici. Kým sa nestane veľké nešťastie a nestretne sa osobyprepravujuci vlak s nákladným vlakom to bude viac mŕtvych ako na cestách!

Reagovať

Ladislav zo dňa 22.4.2023 6:42

Nie som odborník na železničnú dopravu, ale tie fotky sú zvláštne. Súprava ostala stáť na prvej koľaji, ale vytrhnutá koľajnica je na druhej koľaji. Táto koľajnica nie je pri výhybke. Ak to spôsobila súprava, ako je možné, že stĺp trakčného vedenia nie je poškodený?
Tak či tak, ľudia z vlaku mali šťastie. Ale ak sa raz unaví, môže to dopadnúť ako v Grécku

Reagovať

Matej Grebeci zo dňa 22.4.2023 7:42

Návštevník

Jaaaaj prečo zrovna panťák keby panther nič nepovim

Reagovať

Tomáš zo dňa 22.4.2023 11:35

/Dobrý deň. Dovolil som si prepísať komentár od osoby Duri do zrozumiteľnej formy./

Ešteže dnes večer bola na TA3 veľká beseda odborníkov!
Keby sa kompetentné panstvo – či už z Min. financií alebo z Min. dopravy, ako aj z vedenia ŽSR – bolo bývalo namiesto chaotických investícií zaoberalo niečím koncepčným a dávalo dostatok peňazí ktoré by stačili nielen ledva na mzdy, a každú chvíľku nemenilo plány a nezačínalo nové úseky pri nedokončených starých úsekoch a neexperimentovalo s kdejakými chymerami UZP, tak by sa toto nestávalo.

Ale toto je iba začiatok… Výhybky sú v hroznom stave – samé zaklesy, žiadna údržba, slabé mastenie (2x za mesiac).
Košice sú veľká stanica a ako vyzerajú? – v porovnaní so staničnou budovou je koľajisko a ostatné hanbou! Zabezpečovacie zariadenie = katastrofa!

Už roky rokúce vláda dáva na diaľnice, čistenie tunelov, údržbu pravidelne peniaze; pričom tam sa nevozí väčšina národa. Ale deti, starí ľudia, študenti a pracujúci sa väčšinnou vozia vo vlakoch! Zobuďte sa, politici, kým sa nestane veľké nešťastie a nestretne sa osoby-prepravujúci vlak s nákladným vlakom – bude viac mŕtvych ako na cestách!

Reagovať

dodojozef zo dňa 22.4.2023 14:53

Dobré odpoludnie páni prepečte, ktorý z pánov ministrov cestuje do práce alebo z práce vlakom. To akože železnica? Tá ich vôbec netrápi a cestujúci sú im ukradnutý. Týchto pánov a ich posluhovačov zaujíma úplne niečo iné ,ale to je už politika a tá sem nepatrí.

Reagovať

Drevené želiezko zo dňa 22.4.2023 15:31

Ale budova stanice je moderná,pekne upravená,aj butiky tam sú, čo tam po nejakých koľajniciach,vyhybkach!

Reagovať

Iveta zo dňa 22.4.2023 20:08

Skutocne v tom liste ktory poslali Ceske drahy Ministrovi dopravy uviedli pravdu, ze tie nase zeleznicne trate, vyhybky, atd.su v dezolatnom stave.
Pozitivne je, ze sa nikomu nic nestalo.

Reagovať

Molly zo dňa 23.4.2023 18:09

Ten vlak tu ešte zanechala Mária Terézia,hanba sveta

Reagovať

Robo zo dňa 14.5.2023 18:55

Uz ju opravili je v prevádzke znova premáva ten vlak

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *