Váš železničný portál
Registrovať sa

Tragická nehoda Pendolina v Bohumíne

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnes o 5.02 došlo v ŽST Bohumín k tragickej zrážke vlaku SC 516, ktorý bol vedený jednotkou Pendolino s rušňom rady 742.254 dopravcu ČD Cargo. Nehoda si bohužiaľ vyžiadala jednu obeť na živote ktorou je rušňovodič Pendolina, troch zranených pracovníkov ČD Cargo a jedného zraneného cestujúceho. Podľa predbežných informácií od Drážni inspekce došlo k prejdeniu návesti v polohe STOJ rušňovodičom Pendolina, následnému rezaniu výmeny čo zapríčinilo vykoľajenie štyroch podvozkov a čelnej zrážke s posunovým dielom. Príčiny tejto nehody sú stále predmetom vyšetrovania.

Foto: DIČR

Informácie o fotke:

Dátum 27.06.2022
Miesto Bohumín
Vlak SC 516
Autor Mates Pleško
Zobrazené 4007

Pridajte sa do diskusie!

10 komentárov k: Tragická nehoda Pendolina v Bohumíne

unknown zo dňa 27.6.2022 8:15

Autor článku by mal na RP skončiť keď nevie ani kopírovať tak, aby to bolo 1000% po slovensky, obsah článku týmto trhá oči

Reagovať

Mates Pleško zo dňa 27.6.2022 8:23

Redaktor

Vážený pán anonym, text aktuality nebol skopírovaný, bol napísaný priamo mnou. Ak Vám slovo Drážní inspekce tak trhá oči, tak mi to je ľúto. Doporučujem sa obrátiť na vyhlásenú oftalmologičku z ružinovskej nemocnice, ona Vám obe vyoperuje. Je to oficiálny názov inštitúcie, ktorý je v našom jazyku jasne zrozumiteľný. Majte pekný deň.

Reagovať

Robot zo dňa 27.6.2022 9:39

Aká je rýchlosť na výmenách v Bohumíne. Vie niekto prosím?
PS: Som na strane redaktora, rád to mám napísané v originálnom názve.

Reagovať

julio zo dňa 27.6.2022 9:54

Tu sa to dá zistiť ak sú údaje správne: https://www.openrailwaymap.org/

Reagovať

zeleznica zo dňa 27.6.2022 12:52

Návštevník

Si pozri ako vyzerá článok na Topkách keď sa kopíruje…. Ani dočítať sa to nedá….

Reagovať

jano zo dňa 27.6.2022 16:57

unknown……. co sa ti nepaci???? podla mna je uplne v pohode ze nazov intitucie na pisal v povodnom jazyku………to mal nasilu prelozit ako „Drahova inspekcia“…. ci co by podla teba bolo spravne.???
-Ja sa domnievam, ze jednoznacny ekvivalent ceskej „drahy“ v slovencine nieje, tak je lepsie to nechat v povodnom zneni.

Reagovať

PeterSklicko zo dňa 27.6.2022 17:03

Snad z ucty k umrtiu ceskeho rusnovodica by sa mohlo diskutovat trocha na urovni. Porovnavat RP s Topkami je dost ponizujuce.

Reagovať

dodojozef zo dňa 27.6.2022 20:10

Dobrý podvečer je to smutné že došlo vôbec takejto nehode a smrti rušňovodiča ale pán anonym,,unknown „váš komentár ku komentáru pána Plešku je veľmi necitlivý a určite trpíte niečím čo ste neuviedol . Nakoľko pán Pleško je odborník a veľmi si vážime jeho komentáre .

Reagovať

Doktor zo dňa 27.6.2022 20:56

Návštevník

Dobrý podvečer, tiež si myslím, že k úcte tragicky zosnulého rušňovodiča, by sa tu malo diskutovať slušne a vecne. Úprimnú sústrasť pozostalým.

Reagovať

RaVo zo dňa 28.6.2022 18:42

Mareš je to v poriadku napísané . Z odborníkov ani jeden ešte nenapísal článok a vedia kritizovať .

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *