Váš železničný portál
Registrovať sa

Svätá spoveď aj na košickej železničnej stanici

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Kňazi v Košickej eparchii poskytnú spovednú službu pred vianočnými sviatkami aj na železničnej stanici v Košiciach. Sviatosť zmierenia tu budú vykonávať vo štvrtok a v piatok (23. 12.) v časoch 11.00-14.00 a 15.00-18.00 h. Pre TASR to uviedol hovorca Košickej eparchie Martin Mráz.

Pripomenul, že obdobie veľkých sviatkov je poznačené zvýšeným záujmom o svätú spoveď. "Podobne ako pripravujeme svoje obydlia, kresťania považujú za nevyhnutné pripraviť na tajomstvo Vianoc aj svoje srdce," povedal. Spovedaním na stanici chcú podľa jeho slov vyjsť v ústrety aj tým, ktorí sa vracajú domov zo služobných ciest či škôl. "Na stanicu však prichádzajú na spoveď aj ľudia, ktorí v posledné dni pred Vianocami musia ostať dlhšie v práci a cestou domov sa zastavia pri kňazovi," uviedol.

Gréckokatolícki kňazi budú na druhom poschodí stanice, kde bude vyhradený označený priestor. Spovedať budú stále dvaja. "Budú to predovšetkým kňazi zo špeciálnej pastorácie a z biskupského úradu na čele s arcibiskupom Cyrilom Vasiľom. Kňazi z farností budú ľuďom k dispozícii počas týchto dní v chrámoch vo svojich farnostiach," dodal Mráz.

Košická eparchia ponúkla po prvýkrát túto službu pred tohtoročnými sviatkami Veľkej noci. Možnosť spovede vtedy využili desiatky ľudí. Týmto krokom chceli vyjsť v ústrety ľuďom, ktorí z dôvodu pandémie či vysokej pracovnej vyťaženosti nemohli navštíviť pred sviatkami chrám a vyspovedať sa. Železničná stanica v Košiciach bola v tom čase zároveň dôležitým miestom poskytovania pomoci ukrajinským utečencom.

Informácie o fotke:

Dátum 22.12.2022
Miesto Košice
Vlak
Autor administrator
Zobrazené 1431

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *