Váš železničný portál
Registrovať sa

Skúšobný vlak z Brna na Schwechat

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dňa 22.2.2022 bol z Brna vypravený skúšobný vlak dopravcu Gepard Express, ktorý smeroval na viedenské letisko vo Schwechate. Jedná sa o iniciatívu jihomoravského kraja a mesta Brno, ktoré chcú takýmto spôsobom zatraktívniť cestu na viedenské letisko. Aktuálne je možné sa na Schwechat dostať vlakom s prestupom na hlavnej stanici vo Viedni alebo autobusovými linkami RegioJetu, FlixBusu či Gepar Expressu. Priamy vlak zatiaľ neexistuje.

Vlak odišiel z Brna o 9:30, na letisko dorazil o 11:19 čo je jazdná doba 1 hodinu aj 41 minút. Počas jazdy vlaku, ktorá bola zorganizovaná pre politických zástupcov kraja a mesta, zástupcov médií ale aj cestujúcej verejnosti došlo k podpísaniu memoranda o spolupráci medzi krajom a mestom Brno. Zahájenie prevádzky majú politici v pláne v druhej polovici tohto roka, spustenie si vyžiada ešte mnoho rokovaní. Ako ďalší krok má vzniknúť pracovná skupina pozostávajúca zo zástupcov letiska Viedeň, správcu infraštruktúry a dopravcov, zástupcov ministerstva dopravy a krajských a mestských zástupcov. Otázku vyvoláva najmä trasovanie spojenia vo Viedni a obrat súprav na letisku. Dnes vlak obiehal súpravu zloženú z troch vozňov Bmz po dopravcovi Locomore, jedného WGmeer od ZSSK a jedného WRmz od ČD v stanici Fischamend čo je dvojkoľajná stanica na frekventovanej trati Sbahnu z Viedne do Wolfshalu. Do čela sa postavil Vectron 193.222 zapožičaný od spoločnosti CZ TRAIN.

Podľa informácie ktorú priniesol denní zdopravy.cz stála úvodná jazda vlaku 200 000 kč a hradilo ju mesto Brno. Cieľom mestských a krajských poslancov je linku do Viedne dotovať a priniesť tak 600 000 obyvateľom metropolitného územia Brna kvalitnú a rýchlu dopravu na letisko Viedeň.

Autor fotografie: Bahnfotos Austria

Informácie o fotke:

Dátum 22.02.2022
Miesto Brno - letisko Viedeň
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 2034

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Skúšobný vlak z Brna na Schwechat

PeterSklicko zo dňa 25.2.2022 8:30

Skoda, ze letisko v Brne je malo vyuzivane a musia sa vymyslat sa taketo promo akcie. BA letisko je na tom podobne….

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *