Váš železničný portál
Registrovať sa

SBB nakúpia 60 nových jednotiek od Stadleru

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Švajčiarsky národný dopravca SBB objednáva ďalších 60 poschodových jednotiek InterRegio od spoločnosti Stadler za približne 1,3 miliardy švajčiarskych frankov. SBB týmto krokom vytvára dostatočné kapacity na rozširovanie svojich regionálnych služieb a plní požiadavky zákona o diskriminácii na základe zdravotného postihnutia týkajúceho sa služieb diaľkovej dopravy. SBB uplatňuje existujúcu možnosť obstarania 60 nových vlakov.

Nákupom 60 dvojpodlažných jednotiek InterRegio posilňuje SBB svoju existujúcu flotilu o osvedčený typ vozidla. 41 jednotiek pomôže nahradiť starý vozový park a splniť požiadavky zákona o diskriminácii na základe zdravotného postihnutia (DDA) v oblasti diaľkových služieb. Patrí sem požiadavka na bezbariérový nástup do vlakov pre osoby so zníženou pohyblivosťou do konca roku 2023. 19 vozidiel sa využije na zníženie kapacitných problémov v regionálnych službách v okolí Zürichu a vo francúzsky hovoriacej časti Švajčiarska. Prvé jednotky by mali byť nasadené do prevádzky so začiatkom GVD 2024.

Dopravca SBB už vo svojom parku má 93 dvojpodlažných jednotiek domáceho výrobcu. Nákupom ďalších 60 kusov tak využíva opciu, ktorý plynie zo zmluvy.

Dvojpodlažná jednotka ponúka 466 miest na sedenie a jej dĺžka je 150 metrov. Nízkopodlažná konštrukcia uľahčuje bezbariérový nástup všetkým cestujúcim. Interiér zodpovedá komfortnému štandardu diaľkových služieb a ponúka sedenie v pomere 2:1 voči prvej triede. V celom vlaku sú k dispozícii zásuvky, ľahko prístupný priestor pre odloženie bicyklov, multifunkčné oddiely s priestorom pre kočíky, niekoľko toaliet a moderný informačný systém. Stadler nazýva dvojpodlažnú jednotku ako „pohodlný inovatívny rýchly vlak S-Bahn“ („nemecky komfortabler innovativer spurtstarker S-Bahn-Zug“ alebo „KISS“).

Foto: Stadler rail

Informácie o fotke:

Dátum 22.04.2021
Miesto Švajčiarsko
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 582

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: SBB nakúpia 60 nových jednotiek od Stadleru

Peter zo dňa 23.4.2021 15:58

Pekna suprava….

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *