Váš železničný portál
Registrovať sa

S koksom do Rumunska dnes reklamný 193.363

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Na pravidelnom vlaku dopravcu DB Cargo Czechia medzi závodmi Arcelor Mittal Poland a Arcelor Mittal Galati ktorým sa z poľských koksovní prepravuje koksové uhlie do rumunského železiarskeho závodu sa dnes predstavil reklamný stroj 193.363 ,,Climate Hero". Ten tak oživil inak bežnú, červenú rutinu v podobe klasických DB Vectronov.

Informácie o fotke:

Dátum 01.11.2021
Miesto Beluša
Vlak
Autor Adrián Belobrad
Zobrazené 1626

Pridajte sa do diskusie!

8 komentárov k: S koksom do Rumunska dnes reklamný 193.363

PeterSklicko zo dňa 1.11.2021 19:11

Climate Hero taha vkak plny koksu….

Reagovať

PeterSklicko zo dňa 1.11.2021 19:59

Oprava: Climate Hero taha vlak plny koksu….

Reagovať

Mates Pleško zo dňa 1.11.2021 22:35

Redaktor

Irónia, však? 🙂

Reagovať

PeterSklicko zo dňa 1.11.2021 22:43

Ano, dokonca dvojita. Ekologicka ale aj slovna hracka: Local Hero taha vlak plny koksu 🙂

Reagovať

Rakatron zo dňa 2.11.2021 10:02

Už sme si za tie roky zvykli na ekologické pokrytectvo – nalepiť na elektrický rušeň zelený motív aby mohol otecko synčekovi rozprávať, že elektrický rušeň je ekologický preto, lebo energiu na jeho napájanie do trakčného vedenia dodáva, vždy keď sa na stanici chytí drôtov, Majka z modulu svojho opaska, ktorý priletel priamo z Gurunu na lúku kdesi nad Štrbským plesom. Pochabý svet, v ktorom najviac kričia tí čo si sotva dovidia na koniec nosa. Železo či jeho užívateľská podoba – oceľ je jedinečný donekonečna recyklovateľný materiál a ľudstvo je zatiaľ také zaostalé, že ju v praktickej mierke nedokáže vyrobiť bez koksu. Apropo, železnica, podľa všetkých zelených najekologickejšia doprava, má slovný základ práve v železe ale najlepšie by bolo prehlásiť, že koľajnice sa vyrábajú spolu so špagetami v továrni na cestoviny. O pražcoch radšej ani nejdem začínať.

Reagovať

PeterSklicko zo dňa 2.11.2021 17:25

Diky za podnetny prispevok. Ak je elektrina vyrobena z vodnej, atomovej, slnecnej alebo veternej energie, tak je zeleznica ekologickejsia ako cestna doprava. Prevazanie koksu sa robi zrejme preto, lebo vyroba zeleza sa neda inym technologickym postupom vyrobit za prijatelnu cenu. Oblukove pece su zrejme drahsie a neda sa v nich vyrabat zelezo z zelezneho substratu (obohatenej rudy). Prazce su betonove, tiez sa daju recykovat, ale pamatam si, ze vyroba cementu tiez dost zatazuje zivotne zivotne prostredie. Ja si myslim, ze omnoho horsie su obrovske kontajnerove lode, ktore spotrebuvaju mazut a postatne viac zatazuju zivotne prostredie. A tieto lode su vacsinou regostrovane vo vselijakych africkych krajinach, kedy je problem donutit majitelov na ekologickejsi pohon.

Reagovať

julio zo dňa 2.11.2021 19:16

Nemci sa radi chvália zelenou energiou a lepia zelené pruhy skoro na všetko. Zrušili atómky a postavili vrtule. Keď nefúka, tak im vlaky nestoja, ale nakupujú atómovú energiu z iných štátov, ale oni sú stále zelenší a zelenší. Také malé nemecké zelené pokrytectvo.

Reagovať

PeterSklicko zo dňa 2.11.2021 23:35

Rovnako ako Rakusania, ktori nakupuju elektrinu vyrobenu z atomovych elektrarni.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *