Rýchle Vectrony ČD vyrážajú do prevádzky
Popis:
Streda 24. 9. 2025 sa do železničnej histórie zapíše ako deň, kedy do pravidelnej prevádzky vyrazil prvý rušeň Siemens Vectron MS s maximálnou rýchlosťou 230 km/h.
Premiéru v čele vlaku Českých dráh si odbil stroj 384.022 s vlakom R 885 z Prahy do Starého Města u Uherského Hradiště. V nasledujúcich dňoch budú nasadené aj ďalšie rušne, ktoré v turnusovej skupine 326 depa Praha Vršovice budú nabiehať svoje prvé kilometre. Denný prebeh rušňov je naplánovaný na cca 1000 km. České dráhy počítajú s nasadením ôsmich rušňov do decembra 2025, od zmeny GVD vyrazia aj do prevádzky na zahraničných linkách vrátane vlakov do Bratislavy a Budapešti. Do konca roka majú ČD od Siemens Mobility prevziať 20 rušňov, v roku 2026 zvyšných 30 v intenzite jeden rušen za týždeň.
384.022 zachytený s prvým vlakom v stanici Olomuc. Foto: Vojtěch Fajkus
Informácie o fotke:
| Dátum | 24.09.2025 |
| Miesto | |
| Vlak | |
| Autor | Text: M.Pleško, Foto: ČD, Vojtěch Fajkus |
| Veľkosť súboru | 709 kB |
| Rozmery | 2500 x 1704 px |
| Zobrazené | 3424 |
| Dátum fotenia | 24.9.2025 5:56 |

