Váš železničný portál
Registrovať sa

Rušne Siemens Vectron schválené v ďalšej krajine

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Rušne Siemens Vectron zaznamenali ďalší z významných milníkov vo svojej produkcii. Zaznamenal schválenie pre prevádzku už v dvadsiatej krajine Európy.

V máji tohoto ruku prišla informácia o tom, že spoločnosť Siemens Mobility zaznamenala objednávku na tisíci kus ich najúspešnejšieho rušňa. Zákazníkom sa stali dánske štátne železnice DSB.

Výroba netrvala dlho a pred dvoma týždňami sa na internete objavila informácia o tom, že do Kodane prišli prvé tri Vectrony z celkomo 42 kusovej objednávky Vectronov so špecifikáciou pre prevádzku v Dánsku a Nemecku.

Rušne Vectron však v Dánsku schválené neboli, čo sa zmenilo práve v týchto dňoch. Spoločnosť Siemens ohlásila, že sa jej podarilo k 15. septembru autorizovať Vectrony v Dánsku a tak môžu byť postupne zaraďované do prevádzky na osobných ale aj nákladných vlakoch medzi Nemeckom a Dánskom.

Rušne majú výkon 6 400 kW, maximálnu rýchlosť 200 km/h, sú vybavené systémom ETCS, PZB/LZB a dánskym zabezpečovačom DK-STM. Sú v konfigurácii AC, čiže pre striedavé napätie na napäťové sústavy 15 kv / 16.7 Hz a 25 kv / 50 Hz.

Foto: Siemens Mobility

Informácie o fotke:

Dátum 23.09.2020
Miesto Kodaň
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1572

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *