Váš železničný portál
Registrovať sa

Rekonštrukcia predstaničných priestorov vo Zvolene

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Rekonštrukcia predstaničných priestorov na ulici T. G. Masaryka vo Zvolene je vplnom prúde. Po zastávkach MHD najviac pokročili práce pred prevádzkovu budovou, kde sú už osadené nové lavičky a kladie sa betónová dlažba, vrátane cyklochodníkov. Predmetom rozsiahlych prác je kompletná výmena vlastne všetkého - povrchov ciest, chodníkov, odvodnenia, podzemných rozvodov. Pribudne nový mobiliár (lavičky, koše, informačné tabule). Takisto dôjde k výmene osvetlenia, v dláždených plochách pribudnú ostrovčeky zelene. Ruší sa cesta vyhradená pre MHD, zastávkový pruh bude odbočovať priamo zo štvorprúdovky, čo umožní rozšírenie parkoviska na dvojnásobok kapacity a vytvorenie cyklochodníka aj stanovíšť taxi. Zhotoviteľom prác je firma TSS Grade a predpokladaná výška nákladov do 2 mil. €. Po rekonštrukcii samotnej osobnej stanice v r. 2019-2021 sa tak už čoskoro vytvorí dôstojný vstup do mesta.

Kladenie dlažby pred prevádzkovou budovou stanice

Skrývka ornice pre rozšírenie parkoviska

 

Titulka: Podkladné vrstvy z kameniva pre nové plochy pred staničnou halou

Fotografie © Peter Sládek

Informácie o fotke:

Dátum 13.06.2021
Miesto Zvolen os. st.
Vlak
Autor Altsohler
Zobrazené 1187

Pridajte sa do diskusie!

3 komentáre k: Rekonštrukcia predstaničných priestorov vo Zvolene

dodojozef@imarknet.com zo dňa 14.6.2021 19:04

Dobrý podvečer páni zo Zvolena prečo pán Masryk veď máte svojich a ešte statočnejších hrdinov .ktorý dali svoje životy za Vašu a našu slobodu..

Reagovať

Altsohler zo dňa 14.6.2021 20:52

Spolupracovník

No, nehodlám na železničných stránkach vysvetľovať význam T.G. Masaryka pre naše dejiny. Dodám len, že TGM sa stal čestným občanom Zvolena pred 98 rokmi počas návštevy mesta, kedy navštívil aj stavbu tunela na trati do Krupiny. Asi dodojozefa zarmútim, ulica TGM pokračuje od zámku ulicou Jana Jiskru z Brandýsa, ktorý sídlil na zámku 22 rokov a odtiaľto ovládal územie od Kežmarku, Spišského hradu, Prešova, Košíc cez Lučenec a Šahy až po Topoľčany a Kremnicu…

Reagovať

dodojozef@imarknet.com zo dňa 16.6.2021 17:19

Dobrý podvečer pán Altsohler nezarmútite mesto Zvolen som si veľmi obľúbil a je to jedno z najkrajších na Slovensku. Môj brat tam žil 60rokov a tiež študoval dejiny možno iného zamerania .Prajem Vám pekný večer.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *