Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet získal osvědčení pro provozování osobní drážní dopravy v Německu a nákladní dopravy v Rakousku

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Společnost RegioJet, největší středoevropský soukromý osobní železniční dopravce, získala v prosinci roku 2022 jednotné bezpečnostní osvědčení pro provozování osobní drážní dopravy v Německu. RegioJet tímto krokem otevřel dveře k ekonomicky i geograficky důležitému trhu. Německo se tak vedle Slovenska, Polska a Rakouska stalo dalším zahraničním trhem, kde RegioJet osvědčení získal.

„RegioJet vlastní osvědčení pro provoz osobní železniční dopravy v Rakousku. Od března 2022 jsme na toto osvědčení začali plně zajišťovat provoz linek do Vídně a Budapešti vlastními zdroji. Od Agentury Evropské unie pro železnice (ERA) jsme nyní získali osvědčení, které nám v horizontu několika let umožní rozvíjet nové linky nejen s cílovou stanicí v Německu, ale také spoje jedoucí přes Německo dále do západní Evropy,” říká Jakub Svoboda, výkonný ředitel vlakové dopravy RegioJet.

Se získáním německého osvědčení se podařilo RegioJetu rozšířit rakouské osvědčení o osvědčení pro provoz nákladní drážní dopravy. RegioJet tím pokračuje ve své strategii získat osvědčení pro provozování nákladní drážní dopravy ve všech sousedních státech.

Autor fotografie: JS Trains

Informácie o fotke:

Dátum 12.01.2023
Miesto
Vlak
Autor RegioJet
Zobrazené 1580

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: RegioJet získal osvědčení pro provozování osobní drážní dopravy v Německu a nákladní dopravy v Rakousku

lsstratus zo dňa 13.1.2023 19:56

No jestli budou v Německu nabízet sluzbyjako v Čechách a vozový parkz 80. let, tak tam můžou převážet akorát uprchlíky.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *