Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet si prenajal dva Traxxy MS2 od Akiem

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

V súvislosti s nedostatkom vhodných multisystémových rušňov spôsobeným plnou obnovou prevádzky a získaním zákazky na štátne postrky na Vysočine pristúpil dopravca RegioJet k ďalšiemu prenájmu moderných rušňov. Do zbierky prenajímateľov po spolupráci s ELL a MRCE sa pripojil aj ďalší relevantný hráč na trhu prenájmu rušňov a síce francúzska spoločnosť Akiem.

Do rušňovej flotily žltého dopravcu pribudli dva stroje Bombardier Traxx MS2 čísle 186.372 a 373. Oba rušne boli Akiemu dodané v roku 2021 čiže sa jedná o úplne nové mašiny. RegioJet s týmito rušňami už bohaté skúsenosti má, v jeho flotile sa nachádzajú 4 rušne tohto typu.

O nových rušňoch sme sa informovali aj v RegioJete, hovorca spoločnosti Aleš Ondrůj uviedol: ,,Lokomotivy máme pronajmuté do konce letošního roku. Je to v návaznosti na rychlé obnovování provozu dálkových vlaků RegioJet a jeho rozšiřování. Vlaky RegioJet aktuálně jezdí v plném rozsahu provozu jako před pandemií a se stejnou provozní potřebou lokomotiv. Navíc začal provoz spojů do Chorvatska a Budapešti a RegioJet připravuje další rozvoj svých spojů v následujících měsících".

Informácie o fotke:

Dátum 15.06.2021
Miesto Praha
Vlak RJ
Autor Text: Mates Pleško, Foto: Petr Jordanov
Zobrazené 1685

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *