Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet připravuje od poloviny května plný provoz vlakových spojů

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

RegioJet se rychle vrací k původnímu rozsahu spojení, která byla v provozu před omezeními spojená s pandemií Covid 19. Už minulý víkend během nedělí špičky opět nabídl například mezi Ostravskem a Prahou až 11 vozové soupravy, vlakové spoje na trase Praha – Košice a zpět vezly 10 vozů.

„Každý týden teď přibývá až 30 % nových cestujících. Rychle na to reagujeme, přidáváme od pondělí 26. 4. další spoje mezi Prahou a Ostravskem a během víkendových špiček nasazujeme maximum vozů. Cestující opět jezdí jak na pracovní cesty, tak i na výlety s rodinou“,  říká Ivana Sachsová, ředitelka společnosti RegioJet a dodává: „Aktuálně jezdí vlaky víc lidí, než před 1. březnem, kdy byla vyhlášená poslední omezení spojená s Covid 19.“ 

 

Od pondělí 26. dubna vrací RegioJet do provozu následující spoje:

RJ 1001 Praha – Ostravsko s odjezdem z Prahy v 5:50 hodin

RJ 1006 Návsí - Ostrava – Praha s odjezdem z Ostravy Svinova v 7:23 hodin a příjezdem do Prahy v 1051

Od 26. 4. tak bude mezi Prahou a Ostravskem denně v provozu 8 spojů v každém směru, během víkendových špiček to pak bude 9 spojů v každém směru.

Od 3. 5. budou přidány další spoje – RJ 1000 (brzký ranní spoj z Ostravska do Prahy) a RJ 1019 (večerní spoj Praha – Ostravsko s odjezdem z Prahy v 19:50 hodin).

Od 14. 5. pak RegioJet plánuje spustit provoz nočních vlakových spojů Praha – Košice a zpět a vrátit se tak k původnímu rozsahu spojení na trase Praha – Ostravsko – Košice a zpět.

Na trase Praha – Brno – Bratislava / Vídeň je již nyní v provozu naprostá většina vlakových spojů – včetně spojení 4x denně v každém směru do a z Vídně a 3x denně v každém směru z a do Bratislavy.

V pátek 28. 5. pak vyjede první vlakový spoj RegioJet z České republiky do chorvatského Splitu a Rijeky.

Foto: Pavel Stejskal

Informácie o fotke:

Dátum 22.04.2021
Miesto
Vlak
Autor RegioJet
Zobrazené 897

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *