Váš železničný portál
Registrovať sa

RegioJet objednal ďaľších 12 kusov Traxxov MS3

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Český súkromný dopravca RegioJet v závere februára objednal u spoločnosti Alstom (ex. Bombardier) ďalších 12 kusov rušňov Traxx MS3. Aktuálne disponuje RegioJet 15 kusmi, ďalšie 3 kusy z opcie, ktoré sú už vyrobené prevezme tento rok a novoobjednaných 12 kusov by mal obdržať v roku 2023. Po prevzatí všetkých rušňov sa tak RegioJet stane prevádzkovateľom najväčšej flotily Traxxov MS3 v Českej republike, druhým prevádzkovateľom je ČD Cargo, ktorá k prvej sérii 10 kusov očakáva dodávky ďalších 10 kusov z druhej série. S informáciou ako prvý prišiel český denník E15.

Podľa slov Radima Jančuru plánuje dopravca postupne nahradiť vo svojej flotile všetky rušne Vectron a Traxx MS2, ktoré si prenajíma od leasingových spoločností práve vlastnými rušňami. Mesačný prenájom sa podľa jeho slov pohybuje okolo 50 tisíc Euro za jeden prenajatý Vectron. Okrem toho spoločnosť plánuje v najbližšej dobe aj nákup zrhuba 100 kusov nových osobných vozňov.

Radim Jančura zároveň ohlásil plány na expanziu vlakových spojení po Európe. V pláne má rozšírenie vlakových liniek do poľskej Varšavy a Gdynie, rumunskej Bukurešti či nemeckého Berlína. Posilniť plánuje aj letné vlaky k Jadranu, ktoré aj tento rok majú jazdiť každý deň doplnené o 3 páry vlakov za týždeň z Poľska.

Informácie o fotke:

Dátum 02.03.2022
Miesto Praha
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1865

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: RegioJet objednal ďaľších 12 kusov Traxxov MS3

noerf zo dňa 3.3.2022 8:54

Pro Regiojet tam je jeden problém, že traxx MS3 zatím není schválen v Rakousku. Vzhledem k nutnosti ETCS a přepínání tratí v ČR na 25 kV AC se dá očekávat i ukončení provozu lokomotiv řady 162 u Regiojetu, protože jejich dualizaci zatím nevysoutěžil.

Reagovať

PeterSklicko zo dňa 4.3.2022 15:14

Prepinanie na sustavu 25 kV/50 Hz bude v CR chvilku trvat. Ano, dualizaciu 162 asi nie je lahke vysutazit, rovnako ako aj instalaciu ETCS.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *