Váš železničný portál
Registrovať sa

RailPool objednal ďalších 70 Vectronov

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Nemecká leasingová spoločnosť RailPool na začiatku roka oznámila v spolupráci so Siemens Mobility nový kontrakt na 100 kusov rušňov Siemens Vectron MS pričom prvých 70 kusov bolo záväzne objednaných. V priebehu pár mesiacov sa jedná už o druhú objednávku týchto rušňov.

Spoločnosť RailPool aktuálne vo svojej flotile disponuje 35 kusmi Vectronov z čoho 29 je vo verzii AC, čiže môžu jazdiť iba pod striedavým napätím, 2 kusy vo verzii DC pre jednosmerné napätie a 4 kusy DC Vectronov s pomocným DPM modulom. Kostrou flotily RailPool sú rušne od Alstomu (Bombardieru), ktorých má 237 kusov v rôznych verziách.

Prvá objednávka z augusta minulého roka je na 20 kusov MS Vectronov, vďaka ktorým chce RailPool viac preniknúť do strednej Európy vrátane Slovenska a Českej republiky a ďalej na východ a Balkán. Rušne majú mať výkon 6,4 MW, maximálnu rýchlosť 200km/h nakoľko chce spoločnosť zacieliť svoje aktivity aj na osobných dopravcov.

Nová objednávka na 70 kusov MS Vectronov má za cieľ preniknúť aj do ostatných krajín Európy, rušne majú byť schopné jazdiť až v 18 krajinách.

Okrem tejto objednávky bola v závere roka 2021 ohlásená aj objednávka spoločnosti Akiem na 20 kusov Vectronov MS ktorých konfigurácia má pokrývať aj škandinávske krajiny, kde doteraz spoločnosť nemá čo ponúknuť. Flotila Akiem doteraz pozostáva iba z dvoch Vectronov. Oba patrili v minulosti spoločnosti MGW, ktorú Akiem kúpil. Jeden z Vectronov je AC a druhý modrý MS, ktorý poznáme u nás z pôsobenia u PSŽ.

Titulná foto: ilustračná fotografia RailPool AC Vectrona 193.998, autor Mates Pleško

Informácie o fotke:

Dátum 05.01.2022
Miesto
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 957

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *