Váš železničný portál
Registrovať sa

Prvá PESA pre RegioJet na skúšobnej jazde

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

V roku 2019 podpísala spoločnosť Pesa Bydgoszcz zmluvu s českým súkromným dopravcom RegioJet na dodávku siedmich dvojjedielnych, nízkopodlažných a dvojsystémových elektrických jednotiek v hodnote 84 miliónov PLN. Prvé z vyrobených vozidiel bolo dňa 13.8.2021 testované na trati č. 131, na trase Kotomierz - Pruszcz Pomorski.

Objednávka RegioJetu vyplynula z víťazstva dopravcu vo verejnej súťaži na realizáciu dopravy na regionálnych linkách vyhlásenej v Ústeckom kraji v Českej republike. RegioJet na súbore tratí jazdí už od decembra 2019 na s motorovými jednotkami radu 628 zakúpených od spoločnosti Deutsche Bahn. Podľa pôvodného plánu by mali byť tieto motorové jednotky nahradené elektrickými jednotkami od Pesy. Výrobca musí dodať všetky vozidlá do konca roku 2021. Či to však stihne je nateraz otázne.

Jednotky sú založené na platforme Elf2, sú dvojsystémové pre systémy 3 kV DC na 25 kV AC.

Jednotky sú nalakované v zeleno-žltej farebnej schéme podľa požiadavky ústeckého kraja. Ide o prvé dvojsystémové vozidlá vyrobené spoločnosťou PESA Bydgoszcz, ktoré v súlade s nedávno predstavenou rozvojovou stratégiou otvárajú novú platformu Elf.eu zameranú na medzinárodné trhy.

 

Informáciu sme vám priniesli v spolupráci s webom Kurier Kolejowy.

Informácie o fotke:

Dátum 13.08.2021
Miesto Poľsko
Vlak
Autor Kacper Tykwiński
Zobrazené 2436

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *