Váš železničný portál
Registrovať sa

Prezentačná jazda Railjet xpress z Viedne do Bratislavy a späť

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Keď 15. novembra 2001 zavítal na Slovensko po prvý raz moderný elektrický rušeň z rodiny taurusov (1116.001) stal som sa svedkom tejto udalosti a vtedy všetko nasvedčovalo tomu, že sa naše železnice rýchlo otvoria pre tieto krásne aerodynamické stroje. Pretieklo však veľa vody dole Dunajom i Váhom kým taurusy získali prístup na sieť ŽSR. Hlavným problémom bolo rušenie koľajových obvodov týmito rušňami. Dlhé roky sme sa s nimi mohli stretávať jedine na železničnej stanici Bratislava-Petržalka. Po 17 rokoch sa však ľady prelomili a čo sa zdalo ako nemožné, stalo skutočnosťou. Od začiatku platnosti nového GVD 2019 začne jazdiť medzi hlavným mestom Slovenska a švajčiarskym mestom Zurich nový spoj zložený zo súpravy Viaggio Comfort a ťahaný taurusmi Rakúskych spolkových železníc. Vo štvrtok 6. decembra 2018 predstavila Železničná spoločnosť Slovensko v spolupráci s Rakúskymi spolkovými železnicami nový produkt pre zástupcov médií a zástupcov železníc. Slávnosti, ktorá prebehla na bratislavskej hlavnej stanici sa zúčastnili aj veľvyslanci oboch susedných krajín: Helfried Carl a Peter Mišík.

Informácie o fotke:

Dátum 06.12.2018
Miesto Bratislava Petržalka
Vlak OsEx 17414
Autor MarianDujnic
Zobrazené 1342

Pridajte sa do diskusie!

4 komentáre k: Prezentačná jazda Railjet xpress z Viedne do Bratislavy a späť

durki zo dňa 7.12.2018 10:29

Ten rýchlostník pri tej konštrukčnej rýchlosti súpravy je žalostný.

Reagovať

PhDr. Marián Dujnič zo dňa 7.12.2018 14:58

Tiež mi to napadlo, táto rýchlosť platí v celom úseku Petržalka – ÚNS. Pri pohľade na rýchlostník pri modernom Railjete to pôsobí trápne.

Reagovať

Sklicko zo dňa 7.12.2018 15:11

Presne tak, tragicke rychlosti. Pred cca 7 rokmi som dochadzal z PK do Petrzalky. Z BA Predmestie na Nove Mesto, UNSa do Petrzalky to bolo ako dedinska „streka“, uplne tragicke rychlosti…. 🙁

Reagovať

Sklicko zo dňa 7.12.2018 15:14

Ale v kazdom pripade som velmi rad, ze takato suprava sa objavi v BA !!!!!

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *