Váš železničný portál
Registrovať sa

Preprava jednotky Stadler WINK pre Arrivu

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnešná mimoriadna preprava na relácii Plaveč, št.hr.- Čaňa, št.hr. Jedná sa o prepravu dvoch jednotiek STADLER WINK BMU 2 z Poľska cez Slovensko a Maďarsko do Rumunska pre dopravcu Arriva. V čele po Čaňu bola poľská Dvojička 160 209/210 pod licenciou PKP Cargo.

Preložené informácie od výrobcu Stadler:

WINK - nemecká skratka, ktorá predstavuje konvertibilný, inovatívny krátky vlak pre miestnu dopravu - je dvojnápravový vlak pre sekundárne trate. Viacpodlažná jednotka s nízkym podlažím nesie prístupný centrálny „PowerPack“ obsahujúci komponenty na výrobu energie, hnacie prvky a pomocné systémy. S WINK ponúka Stadler regionálny vlak vhodný na prevádzku s nulovými emisiami.

WINK je nízkopodlažný jednoposchodový regionálny vlak. Plne prístupná pohonná jednotka sa nachádza medzi týmito dvoma "hlavami". WINK dokáže prepraviť až 275 osôb so sedadlami pre približne 150. V závislosti od modelu môže dosiahnuť maximálnu rýchlosť až 160 km / h.

WINK bol prvýkrát predstavený v roku 2017. Stadler dostal prvú objednávku na WINK od spoločnosti Arriva v Holandsku v novembri 2017, na uvedenie vlakov do prevádzky vo Frieslande a Groningene od roku 2020.

Informácie o fotke:

Dátum 24.02.2020
Miesto Drienovská Nová Ves
Vlak
Autor Dominik Ľach
Zobrazené 1746

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *