Váš železničný portál
Registrovať sa

Posledný Vectron BUDAMAR v prevádzke

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Už veľa mesiacov uplynulo od dodania posledných dvoch Vectronov pre SPAP, respektíve holding BUDAMAR. Konkrétne sa jednalo o stroje 383.214 a 383.215

Oba zmieňované rušne boli zákazníkovi dodané ešte koncom roka 2019, na začiatku februára ich bolo možné zazrieť v rušňovom depe Bratislava - Východ, odkiaľ boli stiahnuté späť do bratislavského prístavu, aby sa tam v marci vrátili. Vtedy sa stroj 383.215 chystal pre poľského dopravcu Inter Cargo, ktorý spadá pod holding BUDAMAR a rušeň 383.214 bol pristavený do haly, ktorú má prenajatú ŽOS Vrútky kvôli problémom s batériami.

Zatiaľ, čo sa stroj 383.215 zaradil do pravideľnej prevádzky, po 383.214 sa zľahla zem a bol nevedno kde. To sa zmenilo až teraz, kedy sa objavil prvý krát v prevádzke, avšak nie u nás, ale za hranicami u našich južných susedov. Rušeň bol zaradený do flotily LokoRailu a v Maďarsku jazdí pod dopravcom Central Railways, ktorý rovnako spadá do holdingu BUDAMAR. Rušeň ešte stále okrem mierneho povrchového znečistenia vyzerá ako nový o čom svedčí aj stav jeho nabehaných kilometrov, ktorý k dnešnému dňu je 1896.

Text: Mates Pleško

Informácie o fotke:

Dátum 18.08.2020
Miesto Budapešť - Ferencváros
Vlak Retrack SK
Autor Csaba Stahl
Zobrazené 1354

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Zadajte správnu hodnotu *