Váš železničný portál
Registrovať sa

Popradský papagáj v Slovenskom raji

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Spanilá jazda popradského papagája 477.013 do Slovenského raja býva každý rok v rámci našej vlasti jednou z najkrajších. Druhú májovú sobotu odviezol mimoriadny nostalgický vlak z Popradu-Tatier cez Spišskú Novú Ves a Margecany na Červenú Skalu a späť desiatky spokojných cestujúcich. Na miestach, kde som vlak fotografoval, pozerali z okien nadšení cestujúci a v tvárach deťúreniec sa leskli šťastné oči.
Vlak bol plný, jazdy parného vlaku na malebnej trati v Hnileckej doline a popri prameňu Hrona by sa uživili niekoľkokrát do roka. Možno nad takou možnosťou budú v Klube železničných historických vozidiel v Poprade, kde papagája a ďalšie historické koľajoví vozidlá opatruju, uvažovať.
Snímka z dronu je z prejazdu vlaku bývalou zastávkou Vernár. Budovú kúpila od ŽSR súkromná osoba a monetálne ju obnovuje. Za papagájom sa tiahol krásny parný chvost a na konci súpravy výdatne pomáhal okuliarnik T478.3300. Obsluhu parného tátoša zabezpečovali páni Ing. Marián Surmík a Daniel Antalík. Im aj všetkým organizátorom ďakujeme za krásne zážitky.

Informácie o fotke:

Dátum 13.05.2023
Miesto Vernár, bývalá železničná zastávka
Vlak R 30612
Autor MarianDujnic
Zobrazené 1213

Pridajte sa do diskusie!

2 komentáre k: Popradský papagáj v Slovenskom raji

Altsohler zo dňa 15.5.2023 8:55

Spolupracovník

200 metrov od tejto, vtedy ešte stanice, som ako dieťa trávil letá. S výhľadmi na parné rušne aj Kráľovu Hoľu…

Reagovať

Marián zo dňa 15.5.2023 21:14

To bola iste romantika. 😊

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *