Váš železničný portál
Registrovať sa

Plzeňské depo se připravuje na provoz dalších RegioPanterů

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

V těchto dnech proběhlo v plzeňském středisku údržby Oblastního centra údržby Západ předání dalších jednotek RegioPanter řady 650.2 určených pro linku P2 Klatovy – Plzeň – Rokycany – Beroun. Jedenáct nových jednotek rozšíří plzeňskou flotilu panterů na celkem 24 souprav. Jejich oficiální představení je naplánované na pátek 17. prosince, ale v každodenním provozu se s nimi cestující setkají už od nedělní změny jízdního řádu 12. prosince.

Zároveň vrcholí práce na nejnovější hale údržby Českých drah, která je přímo projektovaná pro kvalitní a především komplexní údržbu ucelených jednotek. „Nová hala bude disponovat čtyřmi kolejemi o délce 100 metrů a dílnou pro opravu komponentů. Uvnitř bude portálový jeřáb o nosnosti 5 tun, nebo montážní lávky pro bezpečný přístup k zařízení umístěnému na střechách vozidel. Udržovat zde budeme především RegioPantery a RegioSharky, ale užívat ji budeme také při údržbě dalších vozidel deponovaných v Plzni a na západě Čech,“ říká Michal Kraus, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro servis. Vedle 24 jednotek RegioPanter tak bude hala sloužit také jednotkám RegioShark.
V současné době je hotovo zhruba 95 % prací na hale a jejím vybavení. Dokončení celé stavby a předání do provozu se předpokládá v únoru příštího roku.
S pořízením nových souprav budují České dráhy také moderní zázemí pro jejich údržbu. Vedle haly v Plzni se připravuje další moderní zázemí například v Chebu, Českých Budějovicích, Havlíčkově Brodě nebo Olomouci.

 

Informácie o fotke:

Dátum 10.12.2021
Miesto
Vlak
Autor České dráhy
Zobrazené 1697

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Plzeňské depo se připravuje na provoz dalších RegioPanterů

.Bimbající zvoneček zo dňa 11.12.2021 8:41

Pěkný nový vláčky i pěkná nová hala
– jak v jednom rozhovoru říkal Bednárik – je to typizovaná modulární stavba kterých postavíme vícero po republice – bude účetně odepisována 30 let..
Já dodám, že tedy po životnost těch Panterů..
– soudobá technika i soudobé zázemí – navíc plánem ČD je servisovat kohokoliv – tedy domácí i konkurenci i ryze zahraniční dopravce – trh se pomaličku obrátí a už se nebude muset servisovat a repasovat v místech jako Zvolen, Vrůtky, Trnava – ale budou to fungl nová centra údržby ve městech: Plzeň, Cheb, Havlíčkův Brod, Brno, Ostrava a další..

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *