Váš železničný portál
Registrovať sa

PKP CARGO INTERNATIONAL vybaví 29 lokomotiv řady 753.7 zabezpečovacím systémem ETCS

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Mezinárodní železniční a intermodální dopravce PKP CARGO INTERNATIONAL ze skupiny PKP CARGO, předního logistického operátora v Evropě, bude realizovat další zásadní investici. Implementuje do 29 lokomotiv řady 753.7, zvaných také brejlovec, mobilní zabezpečovací systém ETCS. Investice bude spolufinancována z prostředků Evropské unie z Operačního programu Doprava.

Předmětem zakázky je komplexní dodávka a instalace mobilní části zabezpečovacího systému ETCS aplikační úrovně 2 (Level 2), která bude vyhovovat základní normě 3 (Baseline 3) do hnacích drážních vozidel řady 753.7. V základním rozsahu byla předmětem veřejné zakázky instalace zařízení do 11 lokomotiv s možností opakovaného uplatnění opčního práva na instalaci do dalších až 18 lokomotiv. Celková hodnota zakázky je 278 mil. korun za všech 29 lokomotiv.
Dodavatelem systému ETCS do prvních 11 lokomotiv na základě již podepsané smlouvy bude firma CZ LOKO, kterou společnost PKP CARGO INTERNATIONAL vybrala ve veřejné soutěži.

„Modernizace vozového parku je důležitou součástí strategie skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL, abychom stále i tomto směru byli krok před naší konkurencí a nabízeli našim zákazníkům ty nejlepší dopravní a logistické služby na železničním trhu. Instalace zabezpečovacích zařízení ETCS do 29 lokomotiv 753.7 je další významnou investicí do naší flotily,“ říká Maciej Walczyk, předseda představenstva PKP CARGO INTERNATIONAL.

Společnost již všechny lokomotivy a vozy v rámci změny názvu a rebrandingu celé skupiny v roce 2019 označila logem PKP CARGO INTERNATIONAL. Postupně probíhá i kompletní přelakování oranžovošedých nebo žlutomodrých lokomotiv do modrozelených, resp. modrých v případě vagonů, korporátních barev mateřské skupiny PKP CARGO.

„Kompletní rebranding a přelakování vozového parku do korporátních barev vnímáme jako důležitou součást naší vizuální identity, které má lépe odrážet působení společností skupiny PKP CARGO INTERNATIONAL na mezinárodním trhu v Evropě a těsné sepjetí se skupinou PKP CARGO,“ dodává Maciej Walczyk.

Informácie o fotke:

Dátum 20.03.2021
Miesto
Vlak
Autor PKP CI
Zobrazené 1582

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *