Váš železničný portál
Registrovať sa

PKP Cargo International s reláciou Bánréve – Ostrava

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Daždivú májovú sobotu prežiarila oranžová farba 4 okuliarnikov dopravcu PKP Cargo International, vezúcich podvečer cisterny z maďarského Bánréve do Ostravy. Zachytil som ich, ako odkrajujú prvé kilometre trate 170 Zvolen - Vrútky.

 

Titulná fotografie: Vlak v čele so 753.739 prišiel po zvolenskej spojke, míňa hektometrovník 1,1 a ide popri peróne zastávky Zvolen mesto. Biely štrk pod pražcami prezrádza, kde začína čerstvo obnovený úsek trate. Vpravo vidno aj kúsok nového "pragotronu", ktorý hrdo označuje číslo jediného nástupišťa.

Fotografia č. 2: Rušeň 753.726 na konci vlaku prechádza cez železničné priecestie v km 1,216. Miernu retro atmosféru dokreslila neplánovane červená felicia, čakajúca na zdvihnutie závor.

Fotografia č. 3. Vlak opustil priecestie a prechádza oblúkmi trate cez hustú zástavbu centrálnej mestskej zóny. Pretože vlak bol výnimočne krátky, v jednom okamžiku sa mi do záberu vošli všetky jeho 4 rušne. Neutrálne pole, ktorým prechádzajú, im na rozdiel od ich závislých príbuzných, nebráni zvyšovať rýchlosť a tak ma koniec vlaku míňa už celkom svižne... Fotografie © Peter Sládek

Pred rokom som tento vlak fotografoval už pri vjazde na zvolenskú spojku a v inej konfigurácii (všetky rušne v čele vlaku), pre porovnanie: https://www.railpage.net/fotografie/vlak-pkp-cargo-vo-zvolene/

Informácie o fotke:

Dátum 15.05.2021
Miesto Zvolen, zastávka mesto
Vlak Pn 47818 PCISK Bánréve - Ostrava
Autor Altsohler
Zobrazené 1110

Pridajte sa do diskusie!

3 komentáre k: PKP Cargo International s reláciou Bánréve – Ostrava

RaVo zo dňa 16.5.2021 17:36

Zaujímavé foto. Ale nie je to PKPCI .SK ale len PKPCI. Vozia to Ostravaci, Slovenska odnož PKPCI vozí len omrvinky. Banreve je najlukratívnejší kšeft v PKPCI.

Reagovať

Altsohler zo dňa 16.5.2021 19:56

Spolupracovník

RaVo, vďaka za upresnenie, zase som dačo múdrejší 😉 Dúfam že sa dočkám vo Zvolene aj tejto novej farebnej schémy:
https://www.railpage.net/fotografie/spolecnost-awt-rail-sk-se-zmenila-na-pkp-cargo-international-sk/

Reagovať

RaVo zo dňa 16.5.2021 20:34

Novú schému už maju: 703,dostane 712, ma 732, bude 727 a myslím že už je aj 730. Ale na lak to nejazdí.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *