Váš železničný portál
Registrovať sa

Orkán Sabine zastavil železniční dopravu na desítce úseků

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Vzhledem k zastavení provozu v úseku kolem Českých Budějovic budou odřeknuty v celém úseku vlaky linky Ex 7 Praha - České Budějovice, na trati Praha hl.n. - Veselí nad Lužnicí a zpět budou jezdit vlaky R. V úseku Veselí nad Lužnicí - České Budějovice a zpět bude zajištěna náhradní autobusová doprava.

========

V úseku České Budějovice - Strakonice a zpět se pokusíme zajistit náhradní autobusovou dopravu omezeným způsobem.

=======

Na trati Liberec - Pardubice, je v úseku Dvůr Králové nad Labem - Jaroměř zastavil vlak R 1361 před stromem, provoz je zastaven.

======

Z bezpečnostních důvodů, z důvodu poškození trakčního vedení, nebo kvůli pádu stromů do železniční cesty byl zastaven provoz na následujících úsecích tratí:

Chlumčany - Přeštice
Klatovy - Ž. Ruda
Klatovy - Horažďovice
Klatovy - Domažlice
Čimelice - Vráž u Písku
Bečov n.T. - Karlovy Vary d.n.
DB Železniční přechody ČD / DB - provoz zastaven (vyjma Děčín - pro nákl. dopravu
Číčenice - Volary
Praha Malešice - Praha Libeň
Český Krumlov - Kájov
Veselí n.L. -Jarošov n.N.
Rantířov - Kostelec u J.
Luka n.J. - Bransouze
Slavonice - Dačice
Frýdek Místek - Baška
Hnojník - Č.Těšín

Český hydrometeorologický ústav vyhlásil od 18:00 v neděli 9. 2. 2020 do 18:00 hodin v úterý 11. 2. 2020 extrémní (červený) stupeň nebezpečí z důvodu silného větru a možných doprovodných jevů prakticky na celém území České republiky. Tato situace může znamenat značné komplikace v železniční dopravě.
V reakci na výstrahu meteorologů se na případné komplikace chystají také České dráhy. V depech budou připraveny pohotovostní lokomotivy a ve vybraných stanicích zásoby vody a občerstvení pro cestující, kteří by byli v důsledku nepříznivých povětrnostních podmínek nuceni na delší dobu přerušit svou cestu. Pohotovost budou držet desítky strojvedoucích, vlakvedoucích, průvodčích, komandujících a dalších zaměstnanců Českých drah, tak aby mohli v případě potřeby mimořádně nastoupit do služby.

Prosíme naše cestující, aby se na možné komplikace při cestování způsobené významným zhoršením povětrnostních podmínek připravili a vybavili se na cestu tekutinami, jídlem, případně léky, které pravidelně užívají, a to i v případě cesty na kratší vzdálenost. Zároveň apelujeme na všechny, kteří nemusejí v době platnosti výstrahy meteorologů cestovat, aby své cesty zvážili, případně odložili, zvláště pak pokud cestují například s dětmi. Pokud vrátíte z důvodu zrušení cesty plánované na 9. - 11. února již zakoupenou jízdenku nejpozději v první den její platnosti, bude vám vráceno jízdné v plné výši beze srážky. Pokud během již nastoupené cesty nastanou komplikace, můžete jízdní doklady s vazbou na vlak použít v uvedeném období i v jiném vlaku, než který je na jízdence uveden. Všechny cestující žádáme, aby v nadcházejících hodinách věnovali zvýšenou pozornost vývoji meteorologické situace a dopravní situaci na železnici a aktuálnímu vývoji přizpůsobili své plánované cesty.

Informace o mimořádnostech najdete na stránce www.cd.cz/omezeniprovozu

Děkujeme za pochopení a za případné komplikace, které mohou vzniknout v důsledku výrazně zhoršeného počasí, se předem omlouváme.

Informácie o fotke:

Dátum 10.02.2020
Miesto SŽDC
Vlak
Autor administrator
Zobrazené 1455

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *