Váš železničný portál
Registrovať sa

Nový Vectron vo flotile BUDAMAR GROUP

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dňa 24.6. na Slovensko dorazil na vlaku Walter express dopravcu Lokorail nový biely rušeň Siemens Vectron 193.964 ktorý vlastní leasingova spoločnosť Alpha Trains.

Tento Vectron sa stáva najnovšou posilou skupiny BUDAMAR práve cez dopravcu Lokorail. Rovnako ako modrý Vectron Industrial Division, aj tento rušeň je zazmluvnený na dlhodobý prenájom. Konkrétne sa jedná o trojročné obdobie, ktoré sa môže variabilne skrátiť alebo predĺžiť podľa požiadaviek dopravcu.

Ako sme aj v predošlej aktualite uviedli, skupina BUDAMAR takto reaguje na zvýšenú turnusovú potrebu rušňov spôsobenú nárastom objemov prepráv ktoré dopravcovia zo skupiny realizujú. Rušeň bude možné stretnúť na vlakoch premávajúcich po Slovensku, Maďarsku, Českej republike či Nemecku. Vylúčené nie sú ani ostatné krajiny, kde skupina pôsobí.

Spoločnosť Alpha Trains aktuálne vlastní 19 kusov Vectronov, pričom práve spomínaný 193.964 je najnovším prírastkom. Ako jediný z flotily je vyhotovený v pakete A17 so špecifikáciou pre krajiny DE-AT-PL-CZ-SK-HU-RO-SI-HR. To znamená, že na rušni sú okrem iného inštalované aj užšie zberače potrebné pre jazdu v Slovinsku a Chorvátsku. Rušeň bol vyrobený v závere roku 2020 ako skladový kus spoločnosti Siemens Mobility, následne bol odkúpený práve spoločnosťou Alpha Trains. Okrem skúšobných jázd nebol pravidelne nasadzovaný v prevádzke a tak sa Lokorail stáva jeho prvým stabilným a dlhodobým prevádzkovateľom. Lokorail sa zároveň stáva prvým zákazníkom Alphy na Slovensku. Najväčšiu časť jej flotily Vectronov konkrétne 11 kusov má prenajatú dopravca TX Logistik z Nemecka, 5 kusov prevádzkuje ČD Cargo a 2 kusy slúžia u dopravcu Captrain.

Prvým výkonom rušňa pod hlavičkou Lokorailu bol prevoz návesov Walter z Děčína do Bratislavy na kábel s prvým dodaným Vectronom pre Budamar 383.211

,,Snehuliak'' 193.964 zachytený počas skúšobnej jazdy v Nemecku. Foto: FB Alpha Trains/Jens Mittwoch

Informácie o fotke:

Dátum 24.06.2021
Miesto Bratislava
Vlak Nex 47767
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1391

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *