Váš železničný portál
Registrovať sa

Nový hráč na českom železničnom trhu: CZ TRAIN

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Dnes sa v čele vlakov dopravcu RegioJet objavil rušeň Siemens Vectron s novými polepmi CZ TRAIN. Vzhľadom na to, že táto firma nám nebola nijako známa, začali sme zisťovať o nej bližšie informácie.

Podľa našich zistení má za firmou stáť pán Marek Štěpánek, bývalý vedúci Lokpoolu v spoločnosti LokoTrain, známej požičovne rušňov a rušňovodičov v Českej republike ale aj na Slovensku či Poľsku. Okrem toho sa LokoTrain venuje aj výchove nových rušňovodičov. V roku 2015 kúpil 2/3 spoločnosti LokoTrain od jej zakladateľa Evžena Nečasa EP Holding Daniela Křetinského. Jednu tretinu spoločnosti si nechal práve Evžen Nečas. Podľa českého registru firiem však bol 26.6.2021 vymazaný ako konateľ spoločnosti a ďalej tak v LokoTraine nepôsobí. Spoločnosť tak patrí výhradne pod krídla EP Holding.

Oslovili sme aj Mareka Štěpáneka, výkonného riaditeľa CZ Train. Ten sa pre náš portál vyjadril následovne: ,,Spoločnosť CZ Train ako novovzniknutý subjekt zaisťuje trakčný výkon a personál pre dopravcov v Českej republike a na Slovensku. Aktuálne má CZ Train k dispozícii tri rušne Siemens Vectron a to 193.222, 193.725 a 193.830. Práve včera dostal rušeň 193.222 ako prvý nové polepy a ďalšie rušne budú nasledovať."

Pre úplnosť dodáme, že všetky tri rušne patria leasingovej spoločnosti European Locomotive Leasing. 193.222 slúžil naposledy u RegioJetu a pred ním v LokoTraine, 193.725 hájil farby RTB Cargo a 193.830 jazdil u dopravcu TX Logistik. Aktuálne minimálne prvé dva menované už sú prenajaté dopravcovi RegioJet spoločnosťou CZ Train.

Text: Mates Pleško

Informácie o fotke:

Dátum 11.08.2021
Miesto Budapešť
Vlak RJ 1031
Autor Csaba Stahl
Zobrazené 3216

Pridajte sa do diskusie!

1 komentár k: Nový hráč na českom železničnom trhu: CZ TRAIN

noerf zo dňa 12.8.2021 21:01

polovinu společnosti vlastní jakási paní nebo slečna Škeříková, druhou polovinu ovládá akciová společnost, jejíž 95 % majitel je společnost registrovaná na zajímavém místě.

Reagovať

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *