Váš železničný portál
Registrovať sa

Nové vozby v réžii BUDAMAR GROUP a ADRIA TRANSPORT

Plné rozlíšenie v novom okne

Popis:

Spoločnosť BUDAMAR GROUP v spolupráci so slovinským dopravcom ADRIA TRANSPORT a českým ČD Cargo začali voziť vlaky na relácii Ostrava Kunčice - prístav Koper. Jedná sa o vozbu oceľových brám z ostravských oceliarní, ktoré z prístavu v Koperi smerujú ďalej po mori ku svojim zákazníkom. Vlaky jazdia každý deň.

Na českom území je dopravcom ČD Cargo, na Slovensku Lokorail, v Maďarsku CRW a v Slovinsku ADRIA TRANSPORT. Súprava sa odovzdáva v Kútoch a na ramene Kúty - Koper sú do obehu nasadené dva rušne. Jeden zabezpečuje BUDAMAR z dvojice 383.213/214, ktoré majú potrebné povolenia na prevádzku v Slovinsku a za ADRIU je to ich jediný Vectron 193.822, ktorý tak budeme môcť vídať na našich tratiach západného Slovenska.

Trasa vlaku vedie z Koperu cez Ljublanu na hraničný prechod Hodoš, Maďarskom smerom na Rajku a odtiaľ cez Petržalku a centrum Bratislavy do Kútov. V súvislosti s výlukami v Slovinsku je možné, že sa obeh rušňov dočasne upraví na ramená Koper-Hodoš/Hodoš-Kúty, čo by sa neskôr malo stabilizovať.

Za BUDAMAR sa ako prvý na vlakoch predstavil Vectron 383.214

Autor fotografií Rok Žnidarčič. Ďakujeme. :-)

Informácie o fotke:

Dátum 26.01.2021
Miesto Ljublana
Vlak
Autor Mates Pleško
Zobrazené 1719

Pridajte sa do diskusie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Zadajte správnu hodnotu *